تاریخ : چهارشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۳ 13 ذو الحجة 1445 Wednesday, 19 June , 2024
0
روز جهانی تئاتر؛به قلم صادق خاک نژاد/

ضرورت برای هر امری یک ویژگی محسوب می شود، اما برای زندگی، تئاتر ضرورت می گردد

  • کد خبر : 12559
  • ۰۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۴
ضرورت برای هر امری یک ویژگی محسوب می شود، اما برای زندگی، تئاتر ضرورت می گردد
روز جهانی تئاتر نشانی از واقعیت های جهانی در اهمیت و اثر گذاری این هنر است که ذاتا برای نزدیکی انسان و جامعه به خود و دیگر همنوعان خویش خلق می شود

بازتاب فردا/

به نام خدا
هر روزمان با یاد و خاطره ای شروع می شود و آن چه ما را از هم دور، یا به صورتی نامشخص نزدیک می کند، نگاه، ایده و احساس ماست که با انتقال در بستری دراماتیک معانی ذاتی ارتباط را ضروری می سازد. ضرورت برای هر امری یک ویژگی محسوب می شود، اما برای زندگی، تئاتر ضرورت می گردد تا بتوان تاثیر شگرف دریافت و انتقال را در وجود لمس کرد.
گاهی میان خود و بازنمایی از خود دغدغه ای ایجاد می گردد که تنها غور شدن در نقش و دیالوگ آقا یا خانم بازیگر در فلان نمایش، خودآگاهی ایجاد می شود و به شناخت حسی، کلامی و فلسفی از دست نایافتنی خود می‌رسیم.
روز جهانی تئاتر نشانی از واقعیت های جهانی در اهمیت و اثر گذاری این هنر است که ذاتا برای نزدیکی انسان و جامعه به خود و دیگر همنوعان خویش خلق می شود.
امید است در سال جدید و در طلوع روز جهانی تئاتر، چراغی را برای هم دلی، ارتباط و نقشی مثبت در دیالوگ های فرهنگ اجتماعی ایجاد نماییم.
حضور بهتر، آگاهانه تر برای اثر گذاری بیشتر و ماندگارتر، انتظار همه ما از جامعه تئاتر در سال جدید و همچنین در شروع دوباره تئاتر تا روزی دیگر از سال آینده و روز جهانی تئاتر خواهد بود.
هر روزتان به اندیشه و خلق و اثرگذاری بگذرد و این روز که به نام تئاتر مزین گشت را به همه عوامل نمایش استان تبریک گفته و به کسانی که پرچم تئاتر استان را در گذشته بالا نگه داشته اند دست مریزاد گفته و از این که همچنان چراغ نمایش روشن است؛ از انجمن هنرهای نمایشی استان و همه هنرمندان خلاق و فهیم تیاتر در سراسر استان تشکر و قدردانی می نمایم. امیدوارم که صحنه های ما در ایام پیش رو گرم تفکر و فلسفه حضور گردد و نگاه ها به تئاتر و کار بر روی صحنه همچنان حرفه ای بماند.
با احترام فراوان
عبدالصادق خاک نژاد
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد

لینک کوتاه : https://baztabfarda.ir/?p=12559

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
برچسب ها