تاریخ : یکشنبه, ۶ خرداد , ۱۴۰۳ 19 ذو القعدة 1445 Sunday, 26 May , 2024
11

زبان ارتباطی ادارات دولتی در بیان عملکرد خود الکن بوده است/ تقویت حوزه روابط عمومی ادارات در ارزیابی مدیران لحاظ می شود

  • کد خبر : 2389
  • ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۱
زبان ارتباطی ادارات دولتی در بیان عملکرد خود الکن بوده است/  تقویت حوزه روابط عمومی ادارات در ارزیابی مدیران لحاظ می شود

فرماندار کهگیلویه در جمع روابط عمومی های شهرستان گفت :فعال بودن روابط عمومی ها بسیاری از مشکلات ادارات ازجمله فساد اداری وشبهات افکار عمومی را کم می کند اما تاکنون زبان ادارات دولتی حتی دربیان عملکرد خود قاصر بوده است. وی گفت مدیران شهرستان موظفند واحد روابط عمومی اداره خود را فعال کنند .

بازتاب فردا/فرماندار کهگیلویه در جمع روابط عمومی های شهرستان گفت :فعال بودن روابط عمومی ها بسیاری از مشکلات ادارات ازجمله فساد اداری وشبهات افکار عمومی را کم می کند اما تاکنون زبان ادارات دولتی حتی دربیان عملکرد خود قاصر بوده است. وی گفت مدیران شهرستان موظفند واحد روابط عمومی اداره خود را فعال کنند .

در دنیای امروز و در تمامی نظام های مدیریتی روابط عمومی ها به عنوان عناصر ی مهم در پیشبرد اهداف سازمانها، نقش ویژه و مهمی در جهت ایجاد ارتباط و تعاملات فکری و اطلاعاتی ایفاء می کنند از این جهت تمامی فعالان جامعه در بخشهای مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی جویای روابط عمومی هایی هستند که آنان را در طراحی روشهای معقول و تعیین خط مشی های مرتبط با آینده یاری دهند.

روابط عمومی‌ها به عنوان قلب تپنده دستگاه‌های اجرایی و نهادهای دولتی و حکومتی ضمن شفاف‌سازی و ایجاد بستری عاری از شبهه نسبت به فعالیت‌ها، مجموعه افکار عمومی را با مهندسی خاصی نسبت به موفقیت‌ها، سختی‌های مسیر کار و نهایتا نتایج مطلوب به دست آمده در ادارات و نهادها متوجه کرده و به نوعی با ارائه و انعکاس خدمات نظام و دولت به مردم به امیدافزایی در جامعه کمک می‌کنند.

در هفته گرامیداشت ارتباطات و روابط عمومی فرماندار کهگیلویه با برگزاری نشستی ضمن گردهم جمع کردن مدیران روابط عمومی ادارات و نهادها با ایشان به تبادل نظر پیرامون برخی از موضوعات پرداختند.

فرماندار کهگیلویه با اشاره به مولفه های لازم برای روابط عمومی اظهار داشت:اگر ادارات روابط عمومی قوی داشته باشند بسیاری از مشکلات قابل حل خواهد بود
وی افزود: انجا که دایره روابط عمومی، بازرسی و حقوقی در ادارات در مقام خود فعال باشند فساد اداری محلی از اعراب نخواهد داشت.
وی تصریح کرد در جایی که مدیر دستگاه خمود و اهل ارتباط و رسانه نیست و از خبر نقد می هراسد و میخواهد ضعف خود را پنهان کند روابط عمومی را تضعیف میکند و اختیارات این واحد را نادیده می گیرد .

وی همچنین در نقد روابط عمومی ها گفت درجایی که روابط عمومی خالی از ابتکار و خلاقیت است برای مدیر و سازمان و عملکرد خود اسیب است.

فرماندار کهگیلویه با بیان اینکه نظام ارتباطی ادارات دولتی هم ازنظر ساختاری و هم تجهیزات به تحرک بیشتری نیاز دارد تصریح کرد: وظیفه روابط عمومی ها با توجه به اهمیت ارتباط سازمان با جامعه بسیار مهم باید تلقی شود.

وی با اشاره به اینکه عملکرد این دولت در حوزه زیرساختهای روستایی با دولت های پیش از آن قابل مقایسه نیست تصریح کرد:زبان ارتباطی ادارات دولتی در بیان عملکرد خود الکن بوده است
وی افزود :روابط عمومی دولتی باید تلاش کند در ارنباط باجامعه با اطلاع رسانی مستمر پاسخگویی و شفافیت در جلب اعتماد عمومی عملکردی کنشی داشته باشد تا واکنشی

فرماندار کهگیلویه با بیان اینکه توجه به روابط عمومی های شهرستان در ارزیابی عملکرد مدیران در شهرستان لحاظ می شود تصریح کرد:مدیران موظفندددر راستای پاسخگویی و شفافیت واحد روابط عمومی خود را فعال و تقویت نمایند

وی خطاب به روابط عمومی ها خاطر نشان کرد :نهادینه کردن فرهنگ و اخلاق از اولویتها در روابط عمومی است

لینک کوتاه : https://baztabfarda.ir/?p=2389

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0