تاریخ : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳ 21 ذو القعدة 1445 Tuesday, 28 May , 2024
11
اختصاصی بازتاب فردا؛

ورودی های دهدشت تعیین تکلیف شدند/الزام دستگاه های متولی به اجرای مصوبات

  • کد خبر : 4990
  • ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۷
ورودی های دهدشت تعیین تکلیف شدند/الزام دستگاه های متولی به اجرای مصوبات

به گزارش بازتاب فردا: امروز ظهر( ۱۰مهرماه ۱۴۰۰)جلسه اضطراری نیروی انتظامی با حضور دادستان شهرستان، اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای، راه و شهرسازی و شهرداری دهدشت تشکیل و مصوباتی الزامی شد.

بازتاب فردا/دهدشت و ورودی های مرگبارش که هر ساله موجب داغدار شدن خانواده های زیادی از مردم این شهرستان می شودو در همین یک ماه اخیر چندین تصادف در ورودی های دهدشت از سمت چرام و طولیان باعث به سوگ نشستن چند خانواده بخاطراز دست دادن جوانانشان شد.

 

ورودی های دهدشت به معضلی چندین ساله میان اداره راه و شهرسازی، راهداری و شهرداری دهدشت تبدیل شده است که علاوه بر رخ نمایی زشتشان باعث تصادفات وحشتناک در این مسیرها می شود و مهمتر از همه جاده چرام به دهدشت به کابوسی برای اهالی سمغاان تبدیل شده است.

 

به گزارش بازتاب فردا: بر همین اساس امروز ظهر (۱۰مهرماه ۱۴۰۰)جلسه اضطراری نیروی انتظامی با حضور دادستان شهرستان، اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای، راه و شهرسازی و شهرداری دهدشت تشکیل و مصوباتی الزامی شد.

 

راهداری شهرستان موظف شد که پیمانکار ها را تعیین تکلیف و برای آسفالت جاده با زمانبندی مشخص اقدام نمایدو همینطور با پیمانکار جاده چرام به دهدشت تلفنی مکالماتی انجام گرفت.

 

دادستان عمومی انقلاب دهدشت پس از بازدید از این ورودی ها جلسه را در دادگستری تشکیل و اظهار داشت: متاسفانه کیفیت جاده‌های استان کهگیلویه و بویراحمد بسیار بد و پر از چاله و چوله هستند که باعث خسارت های جانی و مالی به مردم می شود.

 

سعادتیان با بیان اینکه ورودی‌های هر شهر نشان دهنده هویت آن شهر است گفت: متولی ورودی‌های دهدشت مشخص نیست که با شهرداری یا راه و شهرسازی و یا راهداری هستند که این خود معضلی شده است.

 

وی با انتقاد از پیمانکار های جاده طولیان و چرام گفت: به چه علت کار را رها کرده‌اند؟ چون نفع پیمانکار در خاک برداری است؟ قسمت اول را انجام می‌دهند و بعداً بهانه تراشی می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه سامان دهی سه راهی طولیان به عهده اداره راه و شهرسازی است گفت: نخاله‌های حاشیه جاده پمپ بنزین فتاحی را جمع آوری کنید تا حاشیه ی امنی کنار جاده ایجاد شود و هر جایی که نیاز به نیوجرسی ونصب علائم راهنمایی و رانندگی بود اقدام کنند.

مدعی العموم شهرستان همچنبن بر بسته شدن تقاقطع پل دره شور با نیوجرسی یا خاک تاکید ویژه داشت .

وی با اشاره به اینکه شهرداری دهدشت واقعاً درآمدی ندارد و با دستان خالی چگونه جواب کارکنان خود و خدمات شهری به شهروندان را بدهدو در شهر دهدشت وضعیت این اداره به گونه ای است هر کس مسیولیت شهرداری را قبول کند دل شیر دارد.  گفت: با این حال شهرداری موظف است ورودی دهدشت به سمت چرام را زیر سازی تا به مرحله آسفالت رسانده و تحویل اداره راهداری برای اسفالت دهد و همچنین تعریض پل لوله ای طولیان بعهده شهرداری دهدشت مصوب شد.

اداره راهداری نیزموظف شد جاده بعد از تالار پردیس را هر چه زودتر آسفالت کند.و همچنین  پیشنهاد نصب سرعت کاه در دو طرف بولوار سمغان برای مهار و کنترل سرعت خودروها برای اولین بار انجام گیرد و حداقل ده سرعت کاه در این مسیر نصب شود.

حجت تقوی معاون شهرداری دهدشت دلیل عدم اتمام زیرسازی ورودی دهدشت از سمت چرام را بحث معارضات عنوان کرد و گفت:طی همین چند روز معارضات رفع شد که اقدام به انجام ادامه کار خواهیم کرد.

وی همچنین تعریض پل لوله ای سمغان را برنامه کاری شهرداری طی چند روز آتی اعلام کرد.

همتیان سرپرست جدید راه و شهرسازی شهرستان گفت: ما برای انجام یک سری از کارها و نبود دستگاه های سنگین نیاز به همکاری وهمراهی اداره راهداری داریم.

 

دیانتی مدیر راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان کهگیلویه اظهار داشت: راهداری تا زمانی که تعیین تکلیف نشود نمی‌تواند نیوجرسی، تابلو و علائم ایمنی در کنار جاده نصب کند و بعد از تعیین تکلیف توسط شهرسازی، راهداری وظیفه حفاظت را بر عهده دارد ولی برای رفاه حال شهروندان همکاری لازم را انجام می‌دهیم.

کیانی پیمانکار جاده چرام به دهدشت طی تماس تلفنی با دادستان عمومی وانقلاب  شهرستان گفت: طبق آخرین بازدیدی که حاجی زاده معاون عمرانی استاندار و سید محمد موحدنماینده کهگیلویه از این جاده داشتند شهابی مدیر برنامه و بودجه استان چهار میلیارد اوراق برای این پروژه در نظر گرفتند که هنوز تخصیص داده نشده است و در صورت تخصیص آماده آسفالت این جاده هستیم

وی قول مساعد داد که ظرف ۱۰ روز آینده با مستقر کردن دستگاه‌های خود آسفالت را اغازو پل مربوطه را به اتمام برساند.

در ادامه سرهنگ شاپورعابدی که بانی برگزاری این جلسه بود با تقدیر از پیگیری های مستمر دادستان عمومی انقلاب دهدشت گفت:دادستان شهرستان در تمام وظایف محوله بررسی و همکاری لازم را داشته است

 

وی تصریح کرد؛اداره راه و شهرسازی،شهرداری دهدشت و راهداری شهرستان همه پای کار هستند ولی کار این مجموعه کمی زمانبر است که امیدوارم با تدابیر دادستان و همدلی و همراهی این ادارات مردم مظلوم سمغان از این کابوس رهایی یابند

 

سرهنگ عابدی تاکید کرد؛پلیس راه دهدشت _بهبهان فعالیت خود را دوچندان کرده است و تمامی خودروهای بدون پلاک و یا خودروهایی که پلاک خود را مخدوش و یا دستکاری نمایند اعمال قانون میشوند.

در پایان مدعی العموم شهرستان اداره راه و شهرسازی را الزام به اجرای مصوبات کرد و گفت:در صورتی که این اداره مصوبات را اجرایی نکندبا مدیر و مدیرکل راه و شهرسازی بعنوان ترک فعل برخورد قانونی میشود.

 

گزارش:حمیده تابش نژاد

لینک کوتاه : https://baztabfarda.ir/?p=4990
  • ارسال توسط :
  • دیدگاه‌ها برای ورودی های دهدشت تعیین تکلیف شدند/الزام دستگاه های متولی به اجرای مصوبات بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.