تاریخ : چهارشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۳ 13 ذو الحجة 1445 Wednesday, 19 June , 2024
0

برگزاری دومین جلسه قرارگاه جوانی جمعیت سال ۱۴۰۳/تبلیغات نقش موثری در تشویق خانواده ها به فرزندآوری دارد

  • کد خبر : 12802
  • ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۷:۵۱
برگزاری دومین جلسه قرارگاه جوانی جمعیت سال ۱۴۰۳/تبلیغات نقش موثری در تشویق خانواده ها به فرزندآوری دارد
دومین جلسه قرارگاه جوانی جمعیت سال 1403 با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، فرماندار بویراحمد، مدیرکل پدافند غیرعامل استان، مدیرکل بیمه سلامت و جمعی از اعضا و نمایندگان ادارات با محوریت دستورالعمل اجرایی بزرگداشت هفته ملی جوانی جمعیت، بررسی مصوبات جلسات گذشته و تشریح ماده 17 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت برگزار شد.

به گزارش بازتاب فردا ؛سعید جاودان سیرت؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: ۲۴ لغایت ۳۰ اردیبهشت ماه به عنوان هفته ملی جمعیت و با شعار ” نقش من در جوانی ایران” نامگذاری شده است.

وی اذعان داشت: تقویت هویت مادری و اجرای منشور کرامت مادری، مقابله با مسئله سقط عمدی جنین، ترویج ازدواج بهنگام، آسان و پایدار و نیز تویج زایمان طبیعی، ایمن و فیزیولوژی از جمله محور های موضوعی در هفته جمعیت است.

تبلیغات نقش موثری در تشویق خانواده ها به فرزندآوری دارد

جاودان سیرت با بیان اینکه تبلیغات نقش موثری در تشویق خانواده ها به فرزندآوری دارد، تاکید کرد: یکی از مهمترین اقداماتی که باید در حال حاضر در جامعه صورت پذیرد، تغیر فکر و نگرش جامعه نسبت به فرزند آوری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی تنها بخشی از این مهم را می تواند اجرا و محقق سازد و برای تحقق سایر بخش ها نیازمند حضور پررنگ سایر دستگاه ها و سازمان هایی چون صدا و سیما، آموزش و پرورش، بانک ها و … هستیم.

رشد جمعیت مستلزم برنامه ریزی و اجرایی سازی آنها توسط همه دستگاه ها، ارگان ها و نهادهای اجتماعی است

در ادامه فرماندار  شهرستان بویراحمد نیز عنوان کرد: امروزه، بحث جمعیت به یک مسئله امنیتی تبدیل شده است و پایه گذاری هیچ تمدنی بدون نیروی جوان مسیر نمی شود.

شهرام مهدوی مطلق ادامه داد: طبق برآیندهای صورت گرفته، جمعیت در وضعیت مطلوبی نیست و باید با گفتمان سازی، پیاده سازی گفتمان، فرهنگ سازی و تغیر نگرش جامعه در راستای بهبود وضعیت جامعه گام برداریم.

وی در پایان اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی به تنهای قادر به تحقق این مهم نیست و رشد جمعیت مستلزم برنامه ریزی و اجرایی سازی آنها توسط همه دستگاه ها، ارگان ها و نهادهای اجتماعی است.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://baztabfarda.ir/?p=12802

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
برچسب ها