تاریخ : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳ 21 ذو القعدة 1445 Tuesday, 28 May , 2024
9

مرزبانم،جان میدهم ،ولی خاک نمی دهم

  • کد خبر : 4186
  • ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۶
مرزبانم،جان میدهم ،ولی خاک نمی دهم

مرزبانان، چشمان بیداری هستند كه شبانه روز از نماد حاكمیت ملی این كشور یعنی مرزهای پهناور آن مراقبت و محافظت می كنند تا ایرانیان بتوانند معنای واقعی امنیت را دریابند

بازتاب فردا/مرزبانم،جان میدهم ،ولی خاک نمی دهم

گر مرا اعدام و تیرباران کنند

لاشه ام را تیکه و ویران کنند

تیکه هایش را سپس پنهان کنند

باز گویم مرزبانم من باشماهستم

من مرزبانم و با شما هستم

مرزبانان، چشمان بیداری هستند که شبانه روز از نماد حاکمیت ملی این کشور یعنی مرزهای پهناور آن مراقبت و محافظت می کنند تا ایرانیان بتوانند معنای واقعی امنیت را دریابند.

هر چند بسیاری از مردم به چشم مرزبانان را نمی بینند اما امنیت و راحتی خیالی که دارند منشاء حضور و هوشیاری آناان در مناطق مرزی کشور است کاربسیار ارزشمند و نوع دوست از افسر مرزبان در نقطه صفرمرزی درمیان مردم مهربان استان سیستان و بلوچستان جناب سروان علیرضا جمال زاده ساکن استان کهگیلویه و بویراحمد شهر لوداب که قابل تقدیر و تشکر میباشد و در آن هنگام که مردان بی ادعا در دورافتاده ترین نقاط مرزی وظیفه خود را انجام می دهند و ما بی هیچ دغدغه ای به زندگی و فعالیت های روزانه مشغولیم.

امنیت حاکم بر مرزها، امنیت و رونق اقتصادی را برای یک کشور به ارمغان می آورد، از آنجا که مرزها دارای تاثیرات مستقیم بر استقلال و تمامیت ارضی، حاکمیت ملی، امنیت داخلی، اوضاع اقتصادی، فرهنگی، دیپلماسی و نیروهای مسلح آن کشور و کارکردهای آن دارد ، پس اهمیت مرزبانی به مفهوم کلی نظارت و کنترل تحرکات انسانی و دگرگونی ها و تغییرات، اهمیت ویژه ای پیدا می کند.

ایران اسلامی ، امروز وامدار قهرمانانی است که در راه افزایش امنیت در روزهای سرد و گرم با قلبی که دعاهای مردم ایران زمین به آنان قوت می بخشد، خدمت می کنند. دستی به نشانه احترام بلند می کنیم و درود می فرستیم بر همه مرزبانانی که لباس رزم بر تن دارند و نشان مهربانی بر دل که شهدای بسیاری را تقدیم این مرز و بوم کرده اند .

امین بیرقدار

لینک کوتاه : https://baztabfarda.ir/?p=4186

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0