تاریخ : شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 12 شوال 1445 Saturday, 20 April , 2024
12

سیر صعودی مراجعه روزانه بیماران سرپایی به اورژانس دهدشت/ادامه افزایش مبتلایان به کرونا ،فاجعه تمام عیار به بار خواهد آورد

  • کد خبر : 1449
  • ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۶
سیر صعودی مراجعه روزانه بیماران سرپایی به اورژانس دهدشت/ادامه افزایش مبتلایان به کرونا ،فاجعه تمام عیار به بار خواهد آورد
در شرایط قرمز کرونایی شهرستان مراجعه روزانه بیماران سرپایی به اورژانس دهدشت سیر صعودی به خود گرفته است.

بازتاب فردا/در شرایط قرمز کرونایی شهرستان مراجعه روزانه بیماران سرپایی به اورژانس دهدشت سیر صعودی به خود گرفته است.

 

مسؤولان شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه می‌گویند اگر افزایش مبتلایان به این روال تداوم داشته باشدفاجعه تمام عیار در پیش خواهد بود.

 

این در حالی است که تجمعات کرونایی همچنان بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی ادامه دارد و زحمات کادر درمان و مجموعه شبکه بهداشت و درمان در مقابله با این ویروس مرگبار را بیشتر می‌کند.

 

وجود تنها یک بیمارستان برای پوشش جمعیت سه شهرستان در حالی است که در مرکز استان با وجود بیمارستان‌های متعدد به تازگی کلنگ یک بیمارستان جدید هم به زمین زده شده است تا بی‌عدالتی در توزیع امکانات بیش از پیش نمایان شود.

 

اورژانس دهدشت که از زمان واگذاری به بخش خصوصی با مشکلات عدیده برای ارائه خدمات روبرو است این روزها حال خوشی ندارد و نیازمند رسیدگی اورژانسی از سوی مسؤولان استانی است.

 

این مرکز درمانی که علاوه بر کهگیلویه، ۲ شهرستان چرام و لنده را نیز پوشش می‌دهد جوابگوی نیاز نیست به گونه‌ای که حالا در شرایط کرونایی راهرو و گوشه و کنار آن نیز محل ارائه خدمات به بیماران شده است.

 

صحنه‌های ایجاد شده در این اورژانس تداعی کننده بیمارستان‌های صحرایی دوران جنگ تحمیلی است که ازدحام جمعیت در نبود تخت کافی کار درمان را به دشواری پیش می‌برد.

 

کمبود نیروی درمانی با وجود افزایش بی‌سابقه مراجعه کنندگان باعث شده در شلوغی جمعیت بیماران ساعت رسیدگی به کار درمان آنها طولانی‌تر شود، پرستارانی که ایثارگرانه به فعالیت شبانه‌روزی در اورژانس مشغول‌اند اما با خستگی تمام به خدمت جهادی خود ادامه می‌دهند.

 

این در حالی است که احداث بیمارستان تأمین اجتماعی و یا افزودن ۷۲ تخت به بیمارستان امام خمینی بارها از زبان مسؤولان مطرح شده و به عنوان راهکار توسعه مراکز درمانی در دست بررسی است.

 

اگرچه تلاش‌هایی برای تأمین تجهیزات و بهبود وضعیت طی سال‌های اخیر از سوی مسؤولان امر انجام گرفته اما به دلیل بالا بودن حجم مراجعه کننده و کافی نبودن این تلاش‌ها، همچنان معضلات اورژانس دامنگیر حوزه سلامت شده است.

 

با توجه به شرایط فوق حاد کهگیلویه در خدمات‌رسانی به بیماران آنهم در وضعیت قرمز کرونا می‌طلبد مسؤولان کار احداث بیمارستان ۷۲ تخت‌خوابی تأمین اجتماعی را در اولویت برنامه کاری خود قرار دهند تا باری از مشکلات موجود برداشته شود.

لینک کوتاه : https://baztabfarda.ir/?p=1449

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0