تاریخ : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳ 21 ذو القعدة 1445 Tuesday, 28 May , 2024
11

بازدید نماینده کهگیلویه بزرگ و مسیولان استانی وشهرستانی از سد کوهبرد+تصاویر

  • کد خبر : 3426
  • ۱۵ تیر ۱۴۰۰ - ۸:۲۱
بازدید نماینده کهگیلویه بزرگ و مسیولان استانی وشهرستانی از سد کوهبرد+تصاویر

نماینده مردم کهگیلویه بزرگ همراه بارییس سازمان جهادکشاورزی استان،فرماندار و مدیرجهادکشاورزی کهگیلویه از سدکوهبرد بازدید کردند.

نماینده مردم کهگیلویه بزرگ همراه بارییس سازمان جهادکشاورزی استان،فرماندار و مدیرجهادکشاورزی کهگیلویه از سدکوهبرد بازدید کردند.

در این بازدید حجت الاسلام موحد نماینده کهگیلویه بزرگ گفت:احداث این سد تحول زیادی در منطقه دارد و ۳۵۰ هکتار از زمین های زراعی کشاورزان را آبیاری می کند.
حجت الاسلام موحد با اشاره به دیدار خود با نوبخت رییس سازمان برنامه وبودجه کشور گفت:در بحث بهره برداری و اختصاص اعتبار لازم ،نیاز است رییس سازمان جهاد کشاورزی استان،رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان و فرماندار کهگیلویه پرداخت قطعی ۱۰ میلیاردتومانی اختصاص داده شده آقای نوبخت به این سد را پیگیری نمایند.

موحد با بیان اینکه بزودی با مسیولان کشوری در زمینه این سد جلسه خواهد داشت، ادامه داد:اختصاص اعتبار مورد نیاز گام مهمی در بهره برداری از این سد است و همه باید برای تکمیل نهایی آن همکاری کنتد.

 

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز گفت:سدخاکی کوهبرد اولویت مجموعه مدیران ارشد استان و نماینده مردم کهگیلویه در مجلس است و خوشبختانه در زمینه بهره برداری از ان تلاش های خوبی صورت گرفته است.
مهندس تاج الدینی افزود:فازاول این سد تمام شده است و باتوجه به میزان اعتبارات استانی وملی در سال جاری حدود ۸ میلیاردتومان به ان اختصاص داده شده است.
تاج الدینی گفت:باپیگیری ویژه حجت الاسلام موحد نماینده مردم درمجلس ده میلیارد تومان نیز اختصاص یافته که امیدواریم با تعامل رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان این مبلغ در اختیار پیمانکار قرار گیرد.
وی تصریح کرد: دیگر فازهای این سد که شامل ایستگاه وانتقال و همچنین شبکه ابیاری تحت فشار در سطح مزارع است نیز ازطریق اعتبارات ملی واستانی تامین و امیدواریم در سال جاری به بهره برداری کامل برسد.
الیاس تاج الدینی تاکید کرد:ابرسانی به ۳۵۰ هکتار از اراضی و توسعه گردشگری
از اهداف مهم احداث این سد است که اشتغالزایی زیادی به دنبال خواهد داشت.

فرماندار کهگیلویه نیز با بیان اینکه این طرح در سال ۹۰ کلنگ زنی شد، گفت: طرح احداث سد مخزنی کوهبرد به منظور توسعه کشاورزی در محدوده دشتهای اطراف روستاهای پایین دست برای کنترل و تنظیم سیلاب رودخانه کوهبرد در دست اجرا قرار گرفته است.

دارا کریمی نژاد اظهار داشت: سد مخزنی کوهبرد از مهمترین پروژه های حوزه آب و خاک کهگیلویه است.

وی آبیاری دشت‌های اطراف روستای کوهبرد، برج بهمئی تا بیمنجگان، فراهم کردن امکانات تفریحی و سیاحتی و کنترل سیلاب‌های منطقه را از مهم‌ترین اهداف اجرای این پروژه اعلام کرد.

پیمانکار پروژه سد خاکی کوهبرد نیز گفت:این سد ظرفیت ذخیره سالانه ۲ و نیم میلیون متر مکعب آب را داراست که با بهره برداری از آن بیش از ۳۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی دیم پایین دست آبیاری می شوند.

اسماعیل تابش نژاد با بیان اینکه ۴۵دمیلیاردتومان برای تکمیل سدکوهبرد مورد نیازاست،افزود:مطالبات کشاورزانی که زمین های آنها با احداث این سد به زیر آب میرود باید بااولویت پرداخت شود.

مجری سد شهید دلنسب یا کوهبرد کهگیلویه ،مشخصات فنی این طرح را شامل طول تاج ۳۶۰ متر، ارتفاع از کف ۲۶ متر، عرض کف سد ۱۱۰ متر و عرض تاج هشت متر اعلام کرد.

تابش نژاد گفت:اگر اعتبار مورد نیاز تامین شود این سد بزودی به بهره برداری می رسد.

شهرستان ۱۳۱ هزار نفری کهگیلویه بیش از ۵۷ هزار هکتار زمین کشاورزی دارد که درصد کمی از این مزارع آبی است.

لینک کوتاه : https://baztabfarda.ir/?p=3426

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0