تاریخ : یکشنبه, ۶ خرداد , ۱۴۰۳ 19 ذو القعدة 1445 Sunday, 26 May , 2024
11

اجرای طرح واکسیناسیون خانه به خانه در کهگیلویه/بازگشایی مدارس با شیب ملایم تر انجام شود

  • کد خبر : 5334
  • ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴
اجرای طرح واکسیناسیون خانه به خانه در کهگیلویه/بازگشایی مدارس با شیب ملایم تر انجام شود
طیب زادگان افزود: از ذکر آمارهای ابتلای دانش آموزان خودداری می کنیم با توجه به مسائلی که ممکن است پیش بیاید، ولی آمارها خوب نیستند و ما به فرماندار ارجاء دادیم و هم از طریق علوم پزشکی پیگیر هستیم که بازگشایی ها با شیب ملایمتری صورت گیرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه واکسناسیون خانه به خانه در حال اجرا است گفت: طی ۲، سه روز اخیر که این کار در حال انجام بوده، اما آمارهای به دست آمده خوب نیست.

 

بازتاب فردا/محمدطاهر طیب زادگان افزود: بعضی از تیم ها در یک روز مراجعه گاهی زیر ۱۰ تزریق دارند و امار متوسط روزانه زیر ۵۰ نفر است.

وی تصریح کرد: اگر ما بیاییم روی گروه های اولیت دار مشخص شده متمرکز شویم و واکسیناسیون را انجام دهیم می توانیم به جمعیت مورد نظر واکسینه شده بالای ۷۰ درصد برسیم.

طیب زادگان با اشاره به اینکه از ۱۴ هزار دانش اموز ۱۲ تا ۱۸ سال در شهرستان، ۱۱ هزار نفر واکسینه شدند، ادامه داد: سه هزار نفر از این دانش آموزان هنوز تزیق را انجام ندادند که مقداری کار را سخت کرده است.

وی بیان دادشت: باید بر اعضای خانواده دانش آموزان زیر ۱۲ سال نیز تمرکز شد که انها نیز واکسناسیون خود را کامل کنند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه در بحث کارکنان ادارات نیز در خصوص واکسناسیون مشکل داریم، عنوان کرد: انتظار است که مدیران اقدامات تنبیهی لازم را در نظر بگیرند و اگر لازم باشد طبق دستورالعمل بهداشتی معرفی شوند تاآنها را به دانشگاه علوم پزشکی برای تصمیم گیری از طریق حوزه استانداری ارجا دهیم.

طیب زادگان گفت: در بحث فرهنگ سازی و لزوم انجام واکسناسیون در سطح شهرستان ادرات ما را همراهی کنند تا بتوانیم این امارها را تا حد زیادی بهبود ببخشیم.

وی در خصوص بازگشایی مدارس نیز گفت: عجله ای در این کار نداریم و به آموزش و پرورش نیز در این خصوص اعلام کردیم.

طیب زادگان افزود: از ذکر آمارهای ابتلای دانش آموزان خودداری می کنیم با توجه به مسائلی که ممکن است پیش بیاید، ولی آمارها خوب نیستند و ما به فرماندار ارجاء دادیم و هم از طریق علوم پزشکی پیگیر هستیم که بازگشایی ها با شیب ملایمتری صورت گیرد.

وی تصریح کرد: اگر بخواهد با وضعیتی که اکنون بازگشایی مدارس دارند پیش برویم ممکن است دچار مشکل خیلی جدی در پیک ششم کرونا شویم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه ادامه داد: هم اکنون در خصوص ابتلای دانش آموزان و والدین انها بر اساس آمارهایی که همکارنم آنالیزهایی که در سطح شهرستان بدست آوردند احساس خطر جدی داریم.

طیب زادگان با بیان اینکه از خیلی ادارات و نهادها در خصوص نهادینه کردن فرهنگ واکسناسیون انتظار داریم، بیان داشت: از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار داشتیم با توجه به ظرفیتی که در اختیار ‌دارند در سطح شهرستان اقدامات خیلی بهتری انجام دهند و بیشتر کمک کار باشند.

وی با اشاره به اینکه از هلال احمر خیلی بیشتر انتظار می رفت که در این زمینه همراه و همکار ما باشند، اظهار کرد: ائمه جمعه و جماعات، قطعا در کنار ما هستند و خواهند بود و از طریق تریبون هایی که در اختیار انها است بحث فرهنگ سازی انجام واکسناسیون را گوشزد خواهند کرد.

 

طیب زادگان از اصحاب رسانه که از ابتدای بحث بیماری کرونا و در مراحل مختلف در کنار آنها بودند و اقدامات ارزشمند و شایسته ای را انجام دادند تقدیر و تشکر کرد و گفت: انتظار داریم که بحثی در خصوص واکسناسیون، خبرهای تحلیلی و در مورد لزوم واکسینه شدن، بررسی نقاط مثبت و امید بخش این طرح در رسانه خود داشته باشند تا آگاهی‌های عمومی در این زمینه افزایش پیدا کند.

لینک کوتاه : https://baztabfarda.ir/?p=5334

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0