تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
2
رییس کمیسیون کشاورزی خبر داد:

مرکز “تحقیقات بلوط” در استان کهگیلویه و بویراحمد دایر می شود

  • کد خبر : 8890
  • ۱۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۳
مرکز “تحقیقات بلوط” در استان کهگیلویه و بویراحمد دایر می شود
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تلاش خواهیم کرد که کمیسیون کشاورزی مرکز تحقیقات بلوط را در کهگیلویه و بویراحمد دایر کنیم تا با حضور محقیقین، مروجین و پژوهشگران در یک تایم زمان بندی شده بر این طغیان و افتی که بصورت اپیدمی شده است غلبه شود.

بازتاب فردا/محمد جواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در بررسی شرایط بلوط زاگرس گفت: زاگرس اهمیتی دارد که قابل قیمت و ارزش گذاری نیست و این میراث گرانبهای باید حفظ شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی که متوجه شدیم که پروانه جوان خوار طغیان کرده و اپیدمی شده هم از سازمان حفظ جنگل ها و حفظ نباتات خواستیم که به مقابله بپردازد.

وی ضمن تقدیر از حضور میدانی نوبخت رئیس جنگلداری و آبخیزداری کشور در منطقه گفت: ما روند موضوع را بصورت جد در دستور کار داریم که نحوه مبارزه یا مبارزه بیولوژیک است و یا شیمیایی که باید به دقت بررسی شود.

عسکری تاکید کرد: نکته دوم استفاده از ظرفیت سمن ها و تشکل های مردم نهاد است و من همین جا از مردم شریف زاگرس نشین بطور خاص مردم شریف کهگیلویه و بویراحمد درخواست دارم کمک کنند که این میراث گرانبها از بین نرود‌.

وی گفت: در سفر دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی مبلغ ۱۵ میلیارد تومان اعتبار به این موضوع اختصاص داده شده تا جهت کمک با این بحران بصورت عملیاتی انجام شود.

عسکری تصریح کرد: به محض برگشت مجلس و جلسات جدی مربوطه را در پیش خواهیم گرفت و دستگاه ها حوزه ماموریتشان با وجود مشخص بودن مشخص تر خواهیم کرد تا در حوزه ماموریتی خود گزارش لازم را بصورت مداوم ارائه بدهند.
وی در پاسخ به سوال در مورد آتش سوزی های زاگرس گفت: تقریبا یک ماه پیش تمام دستگاه های متولی، وزارت دفاع، سازمان های جنگل ها و مراتع، سازمان محیط زیست، نیروهای انتظامی و نظامی سازمان هلال احمر و همه دستگاه های که با بحران آتش سوزی ها مقابله می کنند جلسه برگزار کردیم و تصمیمات مهم از جمله کمک هوایی هنگام آتش سوزی به دولت ابلاغ شد.

وی بیان داشت: نکته حایز اهمیت حضور مردم در کمک به اطفای حریق است‌ که باعث اتفاقات خوشایند می شود.

عسکری بیان داشت: در جدیدترین گزارش ارائه شده ۲۶ هزار هکتار از این جنگل ها دوچار آفت و این اپیدمی شدند که اگر ادامه پیدا کنند کنترل آن سخت و سنگین است و دستگاه های متولی باید در اسرع وقت کار عملیاتی را آغاز و مهم جذب پشتوانه مالی برای این دستگاه ها است.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تلاش خواهیم کرد که کمیسیون کشاورزی مرکز تحقیقات بلوط را در کهگیلویه و بویراحمد که به(پیشنهاد مدیر کل جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد) دایر کند تا با حضور محقیقین، مروجین و پژوهشگران در یک تایم زمان بندی شده بر این طغیان و افتی که بصورت اپیدمی شده است غلبه شود.

گزارش:حمیده تابش نژاد

لینک کوتاه : https://baztabfarda.ir/?p=8890
  • ارسال توسط :
  • دیدگاه‌ها برای مرکز “تحقیقات بلوط” در استان کهگیلویه و بویراحمد دایر می شود بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.

برچسب ها