تاریخ : شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳ 14 محرم 1446 Saturday, 20 July , 2024
3

فرماندار کهگیلویه؛ سرود «سلام فرمانده» به یک هویت جهانی تبدیل شد

  • کد خبر : 8793
  • ۱۰ تیر ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۴
فرماندار کهگیلویه؛ سرود «سلام فرمانده» به یک هویت جهانی تبدیل شد

سید عبدالعزیز موسوی گفت: سلام فرمانده یک گمشده هویتی بود که نه تنها نسل جوان ما را بلکه همه ملت ایران و جهان را با همه تفاوت ها از یک حس با هم بودن و برای خدا زیستن وامیدوار بودن به آینده برخوردار کرد.

به گزارش بازتاب فردا: سید عبدالعزیز موسوی در ویژه برنامه اجرای سلام فرمانده در دهدشت ضمن تقدیر از عوامل اجرایی این برنامه اظهار داشت: سلام فرمانده یک گمشده هویتی بود که نه تنها نسل جوان ما را بلکه همه ملت ایران و جهان را با همه تفاوت ها از یک حس با هم بودن و برای خدا زیستن وامیدوار بودن به آینده برخوردار کرد.

وی افزود: در زمانه ای که فردگرایی ونا امیدی به عنوان یکی از اصلی‌ترین معضلات و مشکلات و مسائل اجتماعی جوامع مطرح است اجرای یک موسیقی خوب با متن فاخر و آهنگین نوید بخش روحیه همدلی ، همراهی ،جمع گرایی و امید به آینده و هدفمند کردن زندگی برای کودکان و نوجوانان بود .

وی با بیان اینکه تجدید عهد دهه نودی ها با فرمانده و خطاب خود به عنوان نسل غیور جامانده تداعی گر و یادآور بیان حکیمانه معمار کبیر انقلاب اسلامی است گفت: امام خمینی (ره) فرمودند یاران من در گهواره مادرانشان هستند.

فرماندار کهگیلویه گفت: تأکیدات رهبر حکیم انقلاب اسلامی و حمایت های قاطع ایشان از تولید آثار و اثر گذار برای نسل کودک و نوجوان نشان از اهمیت و ارزش این سرود واین گونه کارها دارد.

وی تصریح کرد: خداوند متعال در آیه ۳۵ سوره مبارکه مائده می فرمایند

یا ایهالذین آمنو اتقوالله وابتغوا الیه الوسیله وجاهدو فی سبیله لعلکم تفلحون .

یعنی ای کسانیکه ایمان آورده اید از مخالفت فرمان و دستورات و فرامین الهی بپرهیزید و وسیله ای برای تقرب به او بجوئید و در راه او جهاد کنید باشد که رستگار شوید.

وی ادامه داد: توسل یعنی تقرب جستن یا نزدیک شدن به کسی یا چیزی از روی علاقه و رغبت است مردم مؤمن و انقلابی و شیعیان علوی ،مردم امام زمانی اهل بیت علیهم السلام همان ریسمان محکم و وسیله تقرب به خداوند هستند که همه ما باید سراغ این ریسمان محکم برویم و آن را رها نسازیم.

وی با بیان اینک تنها راه نجات و رهایی ما از گرفتاریها و برون رفت ما از مشکلات و معضلات تمسک و تقرب به اهل بیت علیهم السلام است گفت: تمسک یعنی همان وسیله که قرآن کریم به آن اشاره فرموده است، یعنی همان منطق قرانی وابتغوا الیه الوسیله است

موسوی بیان کرد: اینکه امروز تمام مردان و زنان، دختران و پسران این سرزمین به سراغ وسیله رفته ‌و به امام زمان با زمزمه «سرودسلام فرمانده»سلام می دهند و عرض ارادت عاشقانه و خالصانه می کنند یعنی همان منطق قرانی وابتغوا الیه الوسیله

وی تاکید کرد: مردم عزیز و بزرگوار بدانید این کشور، انقلاب و نظام که با اخلاص امام خمینی ره و ایثارگری های شما حادث شد و با رهبری های حکیمانه مقام معظم رهبری به راه خود ادامه می دهد به سرانجام مقصود خواهد رسید و بادست مبارک امام زمان (عج)عالم گیر خواهد شد

فرماندار کهگیلویه با اشاره به مردم قهرمان و فداکار ایران اسلامی گفت: انقلاب اسلامی در طول حیات با برکت خود با موانع و چالش های بزرگی از دشمنان ودنیای استکبار و غرب و در رأس آمریکا ی جهانخوار مواجه شده است اما به لطف خدا و عنایت اهل بیت همه این موانع و گردنه ها را پشت سر گذاشته و عبور کرده است.

موسوی ادامه داد: ان شاءالله پیچ آخر وگردنه آخر را هم رد خواهیم کرد

وی تصریح کرد: دولت تمام و کمال پای کار است همه مسئولان به ویژه رییس جمهور که آبروی خود را گرو گذاشته و به محبوبیت خود فکر نکرده صادقانه و خالصانه پای کار آمده است که مشکلات را حل کند ،طرح اقتصادی که شروع کرد سختی هایی داشته و دارد اما در آینده به نفع همه مردم به ویژه اقشار آسیب‌پذیر جامعه هست.

وی اضافه کرد: یک عده ای ارزی که با هزاران مشقت زحمت وارد کشور می‌شد با قیمت ۴۲۰۰می گرفتند که کالاهای اساسی و موردنیاز کشور را به قیمت ارزان به خصوص برای اقشار ضعیف و کم درامد جامعه وارد کنند و لی یا کالایی وارد نمی شد یا هم به قیمت ارز ۳۰ هزار تومان به مردم می فروختند و از رانت حرام فربه شدند و به مردم ظلم می شد.

موسوی بیان کرد: دولت مردمی رییسی جلوی این کار را بدون توجه به اینکه به خود و محبوبیت دولتش و آینده ریاست جمهوری اش بیندیشد با جراحی بزرگ اقتصادی انجام داده و با توزیع عادلانه یارانه ها ان شاء الله موفق خواهد شد و مردم ثمره آن را خواهند دید.

لینک کوتاه : https://baztabfarda.ir/?p=8793

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
برچسب ها