تاریخ : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳ 21 ذو القعدة 1445 Tuesday, 28 May , 2024
9

شروع به کار پروژه های زیرگذر روگذر ورودی و آبرسانی به حومه غربی دهدشت

  • کد خبر : 3135
  • ۰۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۵
شروع به کار پروژه های زیرگذر روگذر ورودی و آبرسانی به حومه غربی دهدشت
به گزارش بازتاب فردا از کهگیلویه امروز «سه شنبه،اول تیر ماه،۱۴٠٠» معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، فرماندار کهگیلویه،مدیرکل دفتر فنی استانداری، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای،و شهردار دهدشت از عملیات اجرای تقاطع غیر همسطح ورودی دهدشت از سمت سوق بازدید کردند.

بازتاب فردا: به گزارش بازتاب فردا از کهگیلویه امروز «سه شنبه،اول تیر ماه،۱۴۰۰» معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، فرماندار کهگیلویه،مدیرکل دفتر فنی استانداری، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای،و شهردار دهدشت از عملیات اجرای تقاطع غیر همسطح ورودی دهدشت از سمت سوق بازدید کردند.

کیامرث حاجی زاده معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد پروژه ساماندهی ورودی شهرها به خصوص تقاطع ها و نقاط حادثه خیز را از اولویت های کاری استاندار دانست و گفت: با پیگیری‌های بسیاری که انجام شد اعتبار آن را از طریق برنامه بودجه کشور به قرارگاه خاتم بعنوان مجری پروژه به جاده «پاتاوه_ دهدشت» ملحق کردیم.

حاجی زاده افزود: امیدواریم در بحث ورودی‌های دهدشت کاری اساسی انجام شود و پیمانکار وابسته به قرارگاه خاتم طی زمانبندی مشخص بتواند تقاطع ها را به بهره برداری برساند.

وی یکی از دلایل زمان بر شدن پروژه ها را معارضات اجتماعی عنوان کرد و گفت:با پیگیری ها و جلسات متعدد، در مرکز استان و در شهرستان با همراهی فرماندار و پیگیری های جدی شهردار دهدشت با معارضین و مالکان منطقه توافق انجام شد.

وی تصریح کرد: بعد از این توافقات پیمانکار مشخص و شروع به تجهیز کارگاه کرد و پروژه دو روز است که رسما آغاز شده است.

معاون عمرانی استاندار در خصوص پروژه آبرسانی حومه غربی دهدشت گفت: این پروژه از سال ۹۰ شروع به کار کرده است که متاسفانه به دلیل عدم تخصیصات کافی رشد خوبی نداشته و حدود ۳ سال پروژه تعطیل شده بود.

حاجی زاده گفت: با دستور استاندار، تعامل نماینده شهرستان و پیگیری‌های مستمری که داشتیم از سازمان برنامه و بودجه کشور، آب منطقه‌ای استان و وزارت نیرو اعتباراتی که سال گذشته تخصیص داده شده بود، جذب و دو ماهی است که این پروژه فعال شده است.

وی با اشاره به اعتبارات خوبی که جذب شده است گفت: چون پروژه از کد استانی ملی بهره مند است، ۴۲ میلیارد اعتبار برای این پروژه در نظر گرفته شد که حدود ۱۴ میلیارد آن تخصیص داده شده است.

وی بیان کرد: با پیگیری های انجام شده امیدواریم با برنامه ریزی منظم یک خط آن بعنوان فاز اول در موعد مناسب و در آینده نزدیک به بهره برداری برسد.

معاون عمرانی استاندار با تاکید بر اینکه مسئولان آب منطقه ای اظهار داشته اند که تخصیص جدید به اندازه پنجاه درصد این ده ساله است گفت: علت آن پیگیری ها و توجه ویژه استاندار ،آب منطقه ای، حوزه عمرانی و وزارت نیرو برای این پروژه است.

وی با بیان اینکه پروژه های حوزه آبی از جمله سدآبریز،آبرسانی به حومه غربی و چهار شهر، فعال می باشد، گفت: آبرسانی به لیکک هم ‌از برنامه‌های اولویت دار است.

نویسنده:حمیده تابش نژاد

لینک کوتاه : https://baztabfarda.ir/?p=3135

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 1انتشار یافته : 0