تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
0

سوبرداشت رسانه‌ها از یک جمله هیچ برگشت اعتباری در جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد نبوده است/ تسهیلات با اعتبار متفاوت است

  • کد خبر : 11154
  • ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۷:۴۰
سوبرداشت رسانه‌ها از یک جمله هیچ برگشت اعتباری در جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد نبوده است/ تسهیلات با اعتبار متفاوت است
برخی رسانه‌ها با سوبرداشت از یک جمله مدعی شدند که اعتباراتی در جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد برگشت خورد که نه تنها صحت ندارد بلکه این سازمان بیشترین میزان جذب را در بین همه دستگاه‌ها داشته است.

به گزارش بازتاب فردا به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، روز گذشته در نشست بررسی مصوبات سفر ریاست جمهوری که فرصتی برای بیان مشکلات و مطالبات استان از مرکز است، رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد  در پاسخ به سوال معاون اقتصادی استاندار در مورد جذب تسهیلات ماده ۵۲ اظهار کرد: از حدود ۸۰۰ میلیارد تومانی که تقاضا کردیم، تاکنون ۳۰ میلیاد آن را به ما دادند که کامل جذب شده و بقیه متقاضیان تسهیلات با وجود تشکیل پرونده اما هنوز از مرکز مابقی تسهیلات را به ما ابلاغ نکردند که پیگیر آن هستیم.

این جمله رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد که از روی مطالبه‌گری و دفاع از حق استان بوده از سوی برخی رسانه‌ها به برگشت اعتبار تلقی شد و چند سایت خبری دیگر آن را بازنشر و کپی کردند در حالی که برگشت اعتباری در کار نبوده چرا که پولی داده نشد که بخواهد برگشت داده شود؟! و مهم‌تر اینکه اعتبار با تسهیلات متفاوت است و بحث اخیر مربوط به تسهیلات شناور حوزه سرمایه‌گذاری است نه اعتبارات!

گفتنی است سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در این حوزه و در بین همه دستگاه‌ها بیشترین جذب را داشته است و به گفته متولیان امر این تسهیلات در فرصت‌های آتی و با پیگیری‌هایی که انجام خواهد شد به استان تزریق می‌شوند و این استان نه تنها چیزی را از دست نداده بلکه فرصت جدیدی را نیز در جذب تسهیلات مربوط به قبل از سال ۹۹ به دست اورده است.

با این وجود و انتشار تیتر غیرمنصفانه ” برگشت اعتبار”، از رسانه‌ها که حتی در جلسه هم حضور نداشتند، انتظار  می‌رود تا با نشر اطلاعاتی سراسر کذب و غیرموثق موجب ناامیدی در جامعه و تشویش اذهان عمومی نشوند.

در همین زمینه و برای بررسی بیشتر این موضوع از سید علی معتمدی‌پور پرسیدیم که واقعیت ماجرا چه بوده که او پاسخ داد: قانونی وجود دارد به عنوان بخشی از مقررات مالی دولت، الحاق ماده ۵۲  با این محتوا که تسهیلاتی که از سال ۹۹ به ماقبل به هر دلیلی جذب نشدند در سامانه‌ای به صورت شناور بارگزاری شده که استان‌ها می‌توانند متناسب با شرایط موجود این تسهیلات را در حوزه سرمایه‌گذاری جذب کنند؛ بنابراین تسهیلات یاد شده مربوط به سال ۹۹ و قبل از آن و برای کل کشور بوده و خاص استان ما نبوده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد توضیح داد: در آن جلسه گفته بودم که ماده ۵۲ مربوط به تسهیلاتی است که تاریخ جذب آنها تمام شده و اکنون فرصت مجددی برای جذب آنها فراهم شده و باید با تلاش و رایزنی بیشترین جذب ممکن را داشته باشیم.

وی افزود: بعد از آن، معاون محترم اقتصادی استاندار از بنده خواستند که بعد از ماه مبارک رمضان سفری را به تهران داشته باشیم و در این زمینه پیگیری کنیم؛ بنابراین اصلا بحث اعتبارات نیست و موضوع برگشت اعتبارات، ظلمی در حق سازمانی است که شبانه‌روزی برای خدمت به مردم تلاش می‌کند و همواره بیشترین جذب را هم در اعتبارات و هم در تسهیلات داشته است.

معتمدی‌پور ادامه داد: این جمله که گفته بودم فرصت جذب تسهیلات مشمول الحاق ماده ۵۲ تمام شد و مربوط به سال ۹۹ و قبل از آن بود زمینه سوبرداشت را فراهم کرد تا این تصور شود که استان فرصتی را در جذب تسهیلات از دست داده در صورتی که موضوع برعکس است و دولت فرصتی را داده تا تسهیلاتی که از سال ۱۳۹۹ به قبل به هر دلیلی جذب نشدند، به صورت شناور در کل کشور جذب شوند.

وی همچنین به عدم دقت رسانه‌ها در تفاوت تسهیلات و اعتبارات اشاره کرد و گفت: انتظار من از رسانه‌ها این است که با این‌گونه بی‌دقتی‌ها موجب تضییع حق سازمانی که همواره بیشترین جذب اعتبارات و تسهیلات را داشته، نشوند.

معتمدی‌پور همچنین از جذب و هزینه همه اعتبارات سفر اول رئیس‌جمهوری خبر داد و گفت که برخی رسانه‌ها به اشتباه تسهیلات مذکور را به اعتبارات سفر ریاست‌جمهوری ربط دادند که کاملا اشتباه و کذب است.

لینک کوتاه : https://baztabfarda.ir/?p=11154

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
برچسب ها