تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
5
امام جمعه دهدشت در جلسه شورای زکات عنوان کرد:

زکات یک شاخص در نظام اسلامی است

  • کد خبر : 7730
  • ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۰
زکات یک شاخص در نظام اسلامی است
وحدانی فر زکات را یک شاخص در نظام اسلامی عنوان کرد و گفت: بهترین راهکار مبارزه با فقر زکات است و باید به سمت و سوی پرداخت زکات حرکت کنیم.

بازتاب فردا/امام جمعه دهدشت بازخواست انسان بعد از نماز را زکات عنوان کرد و گفت:قبل از اینکه بشریت مسیله مالیات را مطرح کنداسلام برای تعادل اقتصادی و تنظیم بخشی اقتصاد جامعه مسیله زکات را مطرح کرده است.

حجت الاسلام وحدانی فر در جلسه شورای زکات از طهارت روح، آمرزش گناهان، قرب الهی بعنوان اثار فردی یاد کرد و گفت: رشد و نمو مال از جمله اثار اقتصادی زکات است.

وی بیان کرد: اگر با نگاه مادی زکات را نگاه کنیم نگاهی ظاهری است که با نگاه و بنای خداوند تفاوت بسیاری دارد.

وی به تفاوت فراوان زکات و خمس با مالیات اشاره کرد و گفت:مالیات یک مسیله مدنی است و در همه کشورها از مالیات بعنوان یک قانون مدنی استفاده میشود.

امام جمعه دهدشت خمس و زکات را یک تکلیف شرعی دانست و گفت: فلسفه مسلمانی ما عمل به احکام الهی است، هرچند زکات یک مسیله درون اسلامی نیست بلکه در مسیحیت و یهودیت و تمام جوامع دینی خدای رحمان مباحث دینی را دیده است و وجود دارد.

حجت الاسلام وحدانی وجود زکات برای اقتصادجامعه اسلامی را ضروری دانست و گفت: فقیر و غنی باید بتوانند در کنار هم زندگی کنند

وی خواستار تبیین احکام اسلامی از جمله زکات شد و بیان کرد: با برنامه ریزی برای نهادینه کردن زکات و فطریه تلاش کنیم

وی اضافه کرد:با یک نگاه علمی و تاریخی می بینیم در طول تاریخ تشیع هیچ موقع شیعه به این اندازه در قدرت نبوده است و اسلام عزیز حامی نداشته است.

وحدانی فر زکات را یک شاخص در نظام اسلامی عنوان کرد و گفت: بهترین راهکار مبارزه با فقر زکات است و باید به سمت و سوی پرداخت زکات حرکت کنیم.

وی ابراز کرد: زکات در واقع از بین بردن وابستگی به مال دنیاو طیب کردن جان و روح است، و همه تکلیف شرعی در مقابل توجه و تبلیغ به احکام الهی داریم.

وی تاکید کرد: برای مسیله عید فطر امسال کمیته امداد و مجموعه بهزیستی برای جمع اوری زکات برنامه ریزی کنند.

خطیب نماز جمعه دهدشت با بیان اینکه کسی که تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی است فقیر نیست گفت: کسانیکه عضو این نهادها می باشند با مصادیقی عضو شدند و فقیر هستند اما برای پرداخت زکات باید فقیر مطلق باشد نه فقیر مصداقی و ما باید در پردخت فطریه دقت لازم را داشته باشند.

لینک کوتاه : https://baztabfarda.ir/?p=7730
  • ارسال توسط :
  • دیدگاه‌ها برای زکات یک شاخص در نظام اسلامی است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.

برچسب ها