تاریخ : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳ 21 ذو القعدة 1445 Tuesday, 28 May , 2024
8

آمادگی شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه برای مواجهه احتمالی با پیک ششم کرونا

  • کد خبر : 6125
  • ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۵
آمادگی شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه برای مواجهه احتمالی با پیک ششم کرونا
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه به روسای بیمارستان، مرکز بهداشت، فوریت های پزشکی، مراکز بهداشتی و درمانی، پایگاههای بهداشتی و خانه های بهداشت دستور آمادگی کامل برای مواجهه با موج جدید احتمالی کرونا را صادر کرد.

بازتاب فردا/مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه به روسای بیمارستان، مرکز بهداشت، فوریت های پزشکی، مراکز بهداشتی و درمانی، پایگاههای بهداشتی و خانه های بهداشت دستور آمادگی کامل برای مواجهه با موج جدید احتمالی کرونا را صادر کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه ضمن اعلام آماده باش به متولیان سلامت این شهرستان با صدور نامه ای خطاب به فرماندار کهگیلویه از وی خواست تا نسبت به تشدید رعایت شیوه نامه های بهداشتی مقابله با کرونا به ویژه پرهیز از تشکیل و یا حضور افراد در تجمعات مختلف چاره اندیشی کند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه؛ دکتر سید منصور تقوی در نامه خود به فرماندار کهگیلویه با اشاره به مشاهده مواردی از بیماری کرونا نوع امیکرون در استان های همجوار و سرعت بالای سرایت این بیماری، تصریح کرد: تجمعات مختلف از جمله تجمعات مبتنی بر رسومات سنتی و محلی عزا و شادی به ویژه مراسمات تشییع و خاکسپاری و همچنین تجمعات رسمی مانند همایش ها و آیین های اداری که مستلزم حضور افراد می باشد می تواند از جمله مهمترین کانون های انتشار ویروس کرونا نوع امیکرون باشد لذا شایسته است از تشکیل چنین اجتماعاتی ممانعت به عمل آید.

دکتر تقوی افزود: در بحث واکسیناسیون کرونا نیز با توجه به اثر بخشی دوز سوم واکسن و آمادگی حوزه بهداشت شهرستان با دارا بودن بیش از ۱۱۰ پایگاه و مرکز واکسیناسیون ترتیبی اتخاذ شود تا افرادی که زمان دریافت دوز سوم واکسن آنها فرارسیده به این مراکز و پایگاهها جهت دریافت واکسن خود مراجعه نمایند و همچنین از حضور در محل کار پرسنل اداراتی که از این امر اجتناب میکنند جلوگیری به عمل آید.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا روزانه از مدارس سطح شهرستان بازدید به عمل آمده و در صورت مشاهده مورد یا مواردی از عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی مقابله با کرونا، واحد آموزشی مربوطه بی قید و شرط تعطیل شود.

لینک کوتاه : https://baztabfarda.ir/?p=6125

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0