تاریخ : شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳ 14 محرم 1446 Saturday, 20 July , 2024
5

دانش آموزان دبستان شهید علی حسین رضایی مزدک حبیب آباد اندر خم یک کوچه/مسئولان اداره کل اموزش و پرورش استان پیگیری کنند

  • کد خبر : 10662
  • ۰۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۸
دانش آموزان دبستان شهید علی حسین رضایی مزدک حبیب آباد اندر خم یک کوچه/مسئولان اداره کل اموزش و پرورش استان پیگیری کنند
دبستان شهید علی حسین رضایی روستای مزدک حبیب آباد تعداد نفرات در هر کلاس درس بالغ بر ۴۵ نفر دانش اموز می باشد و در تمامی مقاطع یک معلم برای تدریس دارد .

به گزارش بازتاب فردا:آموزش ابتدایی* به سبب *زیربنایی* و *پایه‌ای بودن*، نقشی مبنایی در *تعلیم و تربیت* و به تبع آن در زندگی انسان برعهده دارد ، به‌ طوری‌ که یک جزو اصلی زندگی در دنیای امروز محسوب می‌شود و در طی قرن‌های گذر عمر آموزش‌ و پرورش ، این ضرورت بیشتر شده و بر مبنایی بودن آن تأکید شده است.

لازم به ذکر است که تمامی پایه های ابتدایی دبستان شهید علی حسین رضایی روستای مزدک حبیب آباد تعداد نفرات در هر کلاس درس بالغ بر ۴۵ نفر دانش اموز می باشد و در تمامی مقاطع یک معلم برای تدریس دارد .

 

این حجم از تراکم به اینده درسی و علمی این دانش اموزان ضرر و زیانی غیر قابل جبران خواهد زد و طبق مصوبه شورای عالی در هیچ شرایطی جمعیت دانش‌آموزان کلاس درس دوره ابتدایی نباید بیش از ۲۶ نفر باشد .

 

براساس *مصوبه ۸۸۶شورای عالی* آموزش و پرورش تراکم دانش‌ آموزان در کلاس‌های درس دوره ابتدایی مشخص شده است که براین اساس *تراکم مطلوب* ۲۰ نفر و *حداکثر تراکم* ۲۶ نفر است و با توجه به اهمیت این موضوع تأکید شده در *هیچ شرایطی* جمعیت دانش‌آموزان در کلاس‌های درس *دوره ابتدایی* بالای ۲۶ نفر نباشد .

 

ولی با توجه به این *مصوبه* ، اموزش و پرورش استان چنین مهمی را نادیده گرفته و به *آینده* این دانش اموزان *ظلم* می نماید .

 

همان‌طور که *کنفوسیوس* اظهار داشته است: « *هر جامعه‌ای در آموزش‌ و پرورش سرمایه‌ گذاری کند ، هرگز ورشکسته نخواهد شد*.» « *کودکان و نوجوانان منابع عظیم سرمایه و باارزش‌ترین ذخایر یک جامعه هستند و هرقدر برای حفظ این منابع کوشش شود* ، *جامعه در آینده ثروتمندتر و سعادتمندتر می‌شود*»

 

« *الیو* *بر این باور است که اگر نظام آموزش‌ و پرورش جوامع را حذف کنیم ، باید شاهد یک جامعه ایستا و خالی از رشد و بالندگی بود. به‌طوری که با شیوع هرج‌ومرج، همه چیز نابود خواهد شد. براین اساس، اهمیت نظام آموزش‌وپرورش برای تمامی اندیشمندان و مردم عادی بدیهی است* »

 

زیربنای توسعه هرکشوری از طریق آموزش‌ و پرورش آن کشور نهاده می‌شود که ستون‌های اصلی آن را باید در آموزش ابتدایی جست‌ و جو کرد .

این اهمیت به اندازه‌ای است که بی‌ توجهی به آن ، آثار زیان باری را در ابعاد مختلف بر پیکره پیشرفت و تعالی هر سرزمینی بر جای می‌گذارد.

 

« *کودکی نخستین و مهم‌ترین دوره زندگی آدمی است. از آن‌جا که در این دوره ساختار شخصیتی و رفتاری انسان بنیان گذاشته می‌شود، دوران کودکی را دورانی سرنوشت‌ساز و مثبت دانسته‌اند*.»

اهمیت این دوران و آموزش ابتدایی در شکل‌گیری شخصیت ، تربیت‌ پذیری و کسب علم به اندازه‌ای است که پیامبر اکرم صلی‌الله وعلیه وآله در این‌ باره فرموده‌اند : « *حکایت کسى که در کودکى مى‌آموزد، همانند نقش کندن بر سنگ است و حکایت کسى که در بزرگسالى مى‌آموزد، همانند کسى است که بر آب مى‌نویسد*.»

 

تجربه‌های اولیه زندگی در خانواده سپری می‌شود و پس از آن پیش‌ دبستانی و دبستان به‌عنوان یک فضای بیرونی موثر در تربیت کودکان نمود می‌یابد و باید تجارب زندگی در خانواده را یا اصلاح کند یا آنکه تقویت کند.

 

در هرصورت این تجارب اولیه در مدرسه که تجارب اولیه یادگیری و تربیت‌شدن نیز خواهند بود ، مبناهای اساسی تربیت را بنا می‌گذارند و چنانچه درست عمل نشود، بقیه مراحل زندگی نیز به آن سوی جهت می‌یابند و به‌طور کلی آینده هرکشوری را به این صورت رقم خواهد زد.

 

ما والدین دانش آموزان این دبستان از مسئولان محترم اداره کل اموزش و پرورش استان تقاضا داریم نسبت به این موضوع رسیدگی نمایند و با عملکرد خود در اینده نتیجه ی شیرین آن را به جامعه بچشانند .

 

امیدواریم که عدالت اموزشی به طور یکسان در مدرسه های حاشیه نشین شهر برقرار و فرزندان ما از ان بهرمند گردند .انشاالله

 

امین بیرقدار

لینک کوتاه : https://baztabfarda.ir/?p=10662

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
برچسب ها