تاریخ : یکشنبه, ۶ خرداد , ۱۴۰۳ 19 ذو القعدة 1445 Sunday, 26 May , 2024
9
در آیین تجلیل از خبرنگاران مطرح شد؛

حجت الاسلام وحدانی فر: نهاد امام جمعه نهادی بالا دستی و نظارتی است/مهمترین معضل شهرستان بحث فرهنگی است/رسانه ها اگاهی بخشی را به جامعه تزریق کنند/ مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: اگر جایی مدیران زحمات خبرنگاران را نادیده بگیرند با صراحت دفاع خواهم کرد

  • کد خبر : 4275
  • ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۵
حجت الاسلام وحدانی فر: نهاد امام جمعه نهادی بالا دستی و نظارتی است/مهمترین معضل شهرستان بحث فرهنگی است/رسانه ها اگاهی بخشی را به جامعه تزریق کنند/ مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: اگر جایی مدیران زحمات خبرنگاران را نادیده بگیرند با صراحت دفاع خواهم کرد

حجت الاسلام وحدانی فر در ایین تجلیل از خبرنگاران نهاد امامت جمعه دهدشت، با اشاره به رسالت خطیر خبرنگاران در جامعه گفت: خبرنگار نباید خبر ساز باشد بلکه باید خبررسان و در بیان مشکلات و وقایع جامعه ترس و لغزش نداشته باشد.

بازتاب فردا/حجت الاسلام وحدانی فر در ایین تجلیل از خبرنگاران نهاد امامت جمعه دهدشت، با اشاره به رسالت خطیر خبرنگاران در جامعه گفت: خبرنگار نباید خبر ساز باشد بلکه باید خبررسان و در بیان مشکلات و وقایع جامعه ترس و لغزش نداشته باشد.

 

امام جمعه شهرستان بیان کرد؛خبرنگاران و اصحاب رسانه از ارکان مهم توسعه و پیشرفت جامعه محسوب می شوند و نبایست برای جذب مخاطب بیشتر اخبارکذب را به جامعه منتقل کنند و آبروی مردم،شرع و انصاف سر لوحه کارشان باشد

رییس شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه با بیان اینکه نماز جمعه می تواند مهمترین رسانه در هر جامعه باشد گفت:همیشه مهمترین اخبار در نماز جمعه تشریح می شود و حضور خبرنگاران می تواند در کنار این نهاد مشکلات جامعه را پیگیری و از فراموش شدن مشکلات جلوگیری کند و بتا رسیدن به نتیجه مطلوب همراهی و همکاری کنند.

 

وی با انتقاد از برخی خبرنگاران گفت:متاسفانه بعضی از خبرنگاران در کنار، رسانه دشمن قرار دارند و با پمپاژ اخبار منفی به مردم باعث یاس و نومیدی در جامعه می شوند که زیبنده خبرنگار جامعه اسلامی نیست که صدای رسانه های بیگانه باشد.

 

امام جمعه دهدشت به معضل مهم شهرستان اشاره کرد و گفت: بیشترین مشکل ما در شهرستان فرهنگ است و تصمیم گیری مردم احساسی،قومی و قبیله ای است

 

وی تاکید کرد؛ رسانه ها می توانند آگاهی بخشی را به جامعه تزریق کنندو با سوق دادن قوم گرایی به سمت قوم دوستی این مسایل احساسی را از بین ببرند.

 

امام جمعه شهرستان جایگاه امامت جمعه را بسیار مهم خواند و گفت:نهاد امام جمعه نهاد بالا دستی است و ظرفیت خوبی در تمام حوزه ها دارد و می تواند بدون محدودیت پیگیر مسایل و مشکلات مردم باشد.

 

وی با اشاره به ظرفیت نهاد امام جمعه گفت: برخی از مدیران توانایی و ظرفیت این جایگاه رو خوب نمیشناسند و می توانند از این ظرفیت به بهترین شکل استفاده کنند

 

وی ادامه داد: امام جمعه میتواند مشکلاتی را که در کشور و استان توجه نمی کنند بدون محدودیت پیگیری کند.

 

وی در پاسخ به سوال حاشیه ای یکی از خبرنگاران گفت:قصد ورود به انتخابات را ندارم و در جایگاهی که هستم بهتر و راحت تر میتوانم مشکلات مردم را پیگیری و نقد کنم.

 

امام جمعه شهرستان ظلم مسکن شهرسازی به مسکن مهر را ظلم تاریخی عنوان کرد و گفت:مسکن مهر یاسوج و گچساران درطی این هشت سال تکمیل شده اما مشکلات مسکن مهر دهدشت به قوت خود باقی مانده است.

 

وی تصریح کرد؛با پیگیری هایی که انجام دادم نگین تاجی رئیس دستگاه قضا استان قرار است بعنوان مدعی العموم به این مشکل ورود کند.

 

وحدانی فر در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر راکد بودن پروژه ورودی دهدشت از سمت طولیان پای کار نبودن مسکن شهرسازی را علت تاخیر در ساماندهی این پروژه عنوان کرد.

 

وی در بحث طرح تفضیلی و بسیجیان بیان کرد؛ جلسات متعددی با پیگیری های فرماندار و شهردار برگزار شد و در این زمینه شهردار سنگ تمام گذاشت و تنها طرحی که تصویب شد و به شورای کشوری فرستاده شد همین طرح تفضیلی بود که باید نهایی شود.

 

امام جمعه شهرستان با اشاره به برگزاری هیئت های سینه زنی در این دهه محرم گفت:قبل از محرم نظارتی نشد و هیچ محدودیتی نبود و در حال حاضر هر هیئتی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکرد باید تعطیل شود.

 

وی در پاسخ به سوال یکی دیگراز خبرنگاران در راستای عدم تاثیر گذاری شورای فرهنگ عمومی در جامعه گفت:شورای فرهنگ عمومی و فرهنگ سازی پروژه ای نیست که زمان محدودی داشته باشد و پروسه ای و زمان بر است تا فرهنگ های خاص نهادینه شوند.

در پایان کاظمی جو مدیر ارشاد شهرستان کهگیلویه از نهاد امامت جمعه و اداراتی که پیگیر تجلیل از خبرنگاران بودند تقدیر و تشکر کرد و گفت:اگر جایی مدیران بخواهند زحمات خبرنگاری را نادیده بگیرند با صراحت اعلام و از حقشان دفاع می کنم.

وی بیان کرد؛بحث فرهنگ فقط بر عهده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی یا شهرداری نیست بلکه بقیه ادارات نیز بودجه فرهنگی دریافت میکنند و باید در بحث های فرهنگی دخیل باشند.

نویسنده:حمیده تابش نژاد

لینک کوتاه : https://baztabfarda.ir/?p=4275
  • ارسال توسط :
  • دیدگاه‌ها برای حجت الاسلام وحدانی فر: نهاد امام جمعه نهادی بالا دستی و نظارتی است/مهمترین معضل شهرستان بحث فرهنگی است/رسانه ها اگاهی بخشی را به جامعه تزریق کنند/ مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: اگر جایی مدیران زحمات خبرنگاران را نادیده بگیرند با صراحت دفاع خواهم کرد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.