تاریخ : شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳ 14 محرم 1446 Saturday, 20 July , 2024
22

«جهان‌بخشی »تنها کاندیدای خانم داوطلب شورای شهر چرام/ به بانوان در مدیریت شهری اعتماد کنید

  • کد خبر : 1739
  • ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۴
«جهان‌بخشی »تنها کاندیدای خانم داوطلب شورای شهر چرام/ به بانوان در مدیریت شهری اعتماد کنید
شوراها یک از نهادهای مهم مدنی در پیشبرد توسعه و پیشرفت فرهنگی، شهری و اجتماعی هر جامعه ای است. جایی است که مردم مستقیما برای آینده شهر خود تصمیم‌می گیرند. آنها تصمیم می گیرند افراد کاردان و متخصصی را به شورا بفرستند که نسبت به سرنوشت شهرشان حساس و پر اندیشه و بلند پرواز باشند نه آنکه با بی توجهی و سپردن عنان شورا به افراد ناکاردان و ضعیف عامل عقب ماندگی و در جا زدن شهر و دیار خود شوند.

بازتاب فردا/زمان زیادی تا انتخابات مهم ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا باقی نمانده است.

 

شوراها یک از نهادهای مهم مدنی در پیشبرد توسعه و پیشرفت فرهنگی، شهری و اجتماعی هر جامعه ای است. جایی است که مردم مستقیما برای آینده شهر خود تصمیم‌می گیرند. آنها تصمیم می گیرند افراد کاردان و متخصصی را به شورا بفرستند که نسبت به سرنوشت شهرشان حساس و پر اندیشه و بلند پرواز باشند نه آنکه با بی توجهی و سپردن عنان شورا به افراد ناکاردان و ضعیف عامل عقب ماندگی و در جا زدن شهر و دیار خود شوند.

 

چرام به عنوان یکی از زیباترین مناطق استان کهگیلویه و بویراحمد و دارای ظرفیت های بالای گردشگری، کشاورزی، معدنی و … تا کنون آن‌گونه که استحقاق آنرا داشته است در مسیر پیشرفت قرار نگرفته است و هر سال شاهد موضوعات ضعیف و دون شان جامعه در حد عدم‌پرداختن حقوق کارگران شهرداری، بحران آسفالت و یا بی توجهی به فضای سبز در مجموعه شورا و شهرداری هستیم.

 

شاید زمان آن فرا رسیده تا شاهد انقلابی در انتخاب مردم باشیم و آینده شهرمان را به کسانی واگذار کنیم که با تمام‌ وجود و با اندیشه و تخصص به رشد و توسعه شهر کمک‌کنند. این دوره می تواند دوره اعتماد به اندیشه های جدید و نگاه های بدیع باشد. تاکنون در انتخاب های مردم‌جای خالی زنان به عنوان بخش مهمی از جامعه احساس می شود . این در حالی است که زنان با روح و لطافت زنانه ی خود شهر را نه یک فیزیک و قالب خشک و بی روح که آنرا دارای روح و چون‌موجودی زنده می نگرند که نیازمند دمیدن‌جانی دوباره در رگ های شهر چرام است.

 

«فریبا جهانبخشی» با کوله باری از تجربه و زیست در شهر چرام و زندگی در میان‌مردم و با مدرک معتبر دانشگاهی این بار آمده است تا این‌خلاء بزرگ را با حمایت و همراهی همه مردم‌پر کند و آغازگر یک راه روشن و امید بخش برای چرام و چرامی عزیز و با فرهنگ باشد.

 

رشد شتابان شهر و شهرنشینی و گسترش مسائل و مشکلات زندگی شهری باعث شده تا نیاز به حضور فعالانه و تأثیرگذار زنان در عرصه‌های مدیریت شهری بیش از پیش احساس شود. زنان همانطور که امور خانه را که مصداق کوچکی از امور شهری است، به راحتی مدیریت می‌کنند، می‌توانند در سطوح مختلف مدیریت شهری نقش و تأثیر چشمگیری داشته باشند

«خانم جهانبخشی» با ایمان به ظرفیت های چرام گام در این‌مسیر گذاشته است. او همچون سایر مردم چرام از درد ها و کمبودها رنج‌می برد و بر این باور است که باید مردم این بار با جدیت و انتخاب آگاهانه مانع از فرصت سوزی شوند. نگاه فراقومیتی به همراه برنامه محوری و داشتن افق توسعه به همراه مواردی همچون اهتمام به ایجاد پارک بانوان و فضای مناسبی برای ورزش بانوان چرام به عنوان یکی از نیازهای اساسی بانوان چرام، دفاع از حقوق عامه ی مردم، ساماندهی پباده رو ها، توجه به احداث پارک های مناسب در شهری که ظرفیت ها و امکاناتی خوبی در این زمینه دارد، حل مشکلات ترافیکی که باعث تصادفات می شود و بسیاری موارد این چنینی از اهم برنامه هایی است که «خانم‌جهانبخشی »با اتکا به آنها گزینه ای است که مرد و زن و جوان و پیر با حمایت خود می توانند وی را در مسیر شورا و شهر را در مسیر رشد و توسعه قرار دهند.

 

شهر چرام با وجود آب و هوای مساعد، آب کافی و گردش پذیر بودن اما از داشتن ابتدایی ترین‌نیازهای یک شهر محروم است و چنین‌موضوعی زیبنده چرام‌نیست.

 

حمایت از «خانم‌جهانبخشی» یک‌گام در مسیر عدالت جنسیتی و اعتماد به زنان و دختران دیار چرام‌است و این گروه قطعا با دلسوزی توام با آگاهی بهترین انتخاب برای شورای شهر خواهند بود.

 

حضور بیشتر بانوان در سمت‌های مدیریتی و تحقق عدالت جنسیتی یکی از برنامه‌‌هایی است که سال‌هاست در کشورهای مختلف از جمله ایران پیگیری می‌شود.

کاندید شدن در انتخابات شوراهای شهر و روستا یکی از زمینه‌های حضور بانوان در سمت‌های نظارتی و مدیریتی است که می‌تواند نقش مهمی در تحقق عدالت جنسیتی و البته نشان دادن توانمندی بانوان در سطح جامعه داشته باشد.

 

با توجه اینکه نیمی از جامعه شهری چرام بانوان هستند و در این بین نسل جوان وتحصیلکرده زیادی دارد؛ خانم جهان‌بخشی به عنوان تنهای بانوی داوطلب شورای شهر چرام در انتخابات خرداد ماه ۱۴۰۰نیازمند حمایت همه جانبه بانوان و دختران شهر چرام که هر کدام با یک رأی می توانند برای اولین بار یک بانو را در پارلمان محلی چرام به نمایندگی از خود داشته باشند تا مطالبات بحق خود را در حوزه شهری چه به لحاظ توسعه زیرساخت های حوزه بانوان مثل پارک بانوان و امکانات ورزشی و تفریحی و دفاع از حقوق شهروندی و قدرت تصمیم گیری وتاثیرگذاری خود را در جامعه نهادینه و‌نمایان کنند.

 

کافی است یک لحظه بانوان چرام به این تصمیم مهم و شجاعت خانم جهان‌بخشی فکر کنند و با رأی به وی در واقع قدرت تصمیم گیری زنان را در مدیریت شهری چرام بعداز سالها برای اؤلین بار نشان دهند.

 

مردم چرام برای یک بار هم که شده

به یک بانو برای شورای شهر چرام اعتماد کنند

قطعا نتیجه مطلوب حاصل می شود‌.

لینک کوتاه : https://baztabfarda.ir/?p=1739

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
برچسب ها