تاریخ : جمعه, ۱۱ اسفند , ۱۴۰۲ 21 شعبان 1445 Friday, 1 March , 2024
9

تقدیر معاون عمرانی استاندار از فرماندار گچساران/تقسیم کار بین مدیران گچساران برای مهار آتش

  • کد خبر : 3631
  • ۲۲ تیر ۱۴۰۰ - ۸:۵۵
تقدیر معاون عمرانی استاندار از فرماندار گچساران/تقسیم کار بین مدیران گچساران برای مهار آتش

نشست ستاد اضطراری مدیریت ستاد بحران گچساران با حضور معاون عمرانی استاندار، مدیران کل، فرماندار، و دیگر روسای ادارات شهرستان گچساران در سالن کنفرانس فرمانداری برگزار شد.

به گزارش بازتاب فردا: نشست ستاد اضطراری مدیریت ستاد بحران گچساران با حضور معاون عمرانی استاندار، مدیران کل، فرماندار، و دیگر روسای ادارات شهرستان گچساران در سالن کنفرانس فرمانداری برگزار شد.

 

در این نشست کیامرث حاجی زاده با تقدیر و تشکر از فرماندار ، اعضای شورای تامین و مدیریت بحران گچساران گفت: از زمان حضور علیرضا اتابک در گچساران ایشان با بحران های متعددی مواجه شده است.

 

وی با بیان اینکه در آتش سوزی کوه لار شاهد زحمات ایشان در حوزه شهرستان باشت بودیم، افزود: از اعضای محترم شورای هماهنگی مدیریت بحران، مدیران کل که تکلیف قانونی انها است و در این شرایط بحرانی حضور دارند تقدیر و تشکر دارم.

 

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: همچنین ازحضور مردم در تمامی صحنه از دفاع مقدس تا مبارزه با کرونا و اکنون در مهار آتش سوزی تقدیر دارم.

 

حاجی زاده با بیان اینکه این یک واقعیتی است که ما باید بدانیم در بحث بلا و مدیرت بحران یک سری قوانین است که هنوز نقص دارد، عنوان کرد: قانون مدیریت بحران بیان شده اما هنوز ملزومات آن به درستی بیان نشده است.

 

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بایر احمد با بیان اینکه کشور ما جز ده کشور بلای طبیعی است، تصریح کرد: سامان دهی مدیریت بحران در کشور نیاز است و نقص مدیریت تنها مربوط به استان ما نمی‌شود.

حاجی زاده با اشاره به وقوع آتش سوزی در ارتفاعات گفت: برخی حوادث طبیعی و برخی دیگر انسانی است و هنر ما ندیران باید جلوگیری و مقابله با چنین حوادث باید باشد.

 

وی با بیان اینکه در بحث آموزش و پیشگیری مدیریت بحران ما هم نقص داریم، اذعان کرد: از آن زمانی که فرماندار درخواست بالگرد داد به محض تقاضا هر آنچه که تجهیزات لازم است بسیج کردیم.

 

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: ما بالگرد را روز جمعه هماهنگ کردیم که بالگرد سپاه در منطقه حضور یافت اما شرایط منطقه و گرمای شدید و وزش باد شدید مانع مهار آتش در این چند روز شده است.

 

حاجی زاده با تاکید بر اینکه در جاهایی انسجام و هماهنگی باید داشته باشیم، افزود: در شهرستان فرماندار به عنوان فرماندهی عملیات و روسا باید آماده باش حضور داشته باشند چرا که بعد از مصوبات شورای تامین قوانین شورای مدیریت بحران لازم الجرا است.

 

وی ادامه داد: تا به امروز چهارمین بالگرد در منطقه برای اعزام نیرو به ارتفاعات حضور یافت چرا که استاندار به جد این موضوع را پیگیری کرد و ما باید قدر این انسنحام و همدلی را بدانیم و قدردان زحمات فرماندار باشیم.

 

معاون عمرانی استاندار با تقاضا از دستگاه قضا که با مسببان آتش سوزی در ارتفاعات به جد برخورد انجام دهند، گفت:

لازمه این است این افراد شناسایی و با آنها برخورد جدی شود چرا که لطمات بدی به مراتع و جنگل های شهرستان وارد شد.

 

حاجی زاده اظهار کرد: قطعا استانی که بالای ۹۰ درصد پوشیده از مرتع و جنگل است باید ادارات متولی نسبت به افزایش نیرو اقدام کنند.

 

وی با بیان اینکه امسال بودجه و اعتبار ۲ اداره محیط زیست و منابع طبیعی صد درصد افزایش یافته است، افزود: قریب بر یک میلیارد تومان برای خریداری تجهیزات برای این دو اداره اعتبار تخصیص داده شد.

 

حاجی زاده در ادامه با اشاره به اینکه اگر آتش قرار است مهار شود باید در صبح مهار شود، گفت: یکی از مشکلات ما برای اعزام بالگرد آبپاش ها میسر است.

 

معاون عمرانی استاندار ابراز کرد: بالگرد آبپاش در درجه دو قرار دارد اکنون باید نیروهای انسانی توسط بالگر هلی برن و با دستگاه های دمنده حریق اطفا شود.

 

وی با بیان اینکه فرمانده میدان فرماندار خواهد بود، گفت: یکی از معضلات موجود خدمات پشتیبانی است.

حاجی زاده با اشاره وجود مشکلات اقتصادی که در این سالهای اخیر گریبانگیر کشور شده است، عنوان کرد: در این شرایط بسیاری از مدیران در همه صنف ها با روحیه ایثار گرانه در حال خدمت هستند.

 

وی با تقدیر و تشکر از اصحاب رسانه گفت: اگر رسانه نقدی دارد بر اساس دلسوزی است چرا کت رسانه پل ارتباط بین مسوولان و مردم هستند.

معاون عمرانی استاندار ادامه داد: در بحث آتش سوزی حاکمیت و دولت هر آنچه را که در اختیار دارد پای کار می آورد.

 

حاجی زاده خاطرنشان کرد: نقد موجب ایجاد انگیزه و بالندگی و انسجام بیشتری می شود.

 

 

 

به گزارش بازتاب فردا در این نشست مقرر شده تمامی دستگاه‌ های اجرایی شهرستان نسبت به تامین آب معدنی ، خودرو ، غذا و اعزام نیروها به ارتفاعات همکاری لازم را داشته باشند.

 

همچنین در نشست کارگروه‌هایی جهت مهار آتش از چندین جبهه تشکیل شد و مقرر شد که بخشدار مرکزی گچساران قلات گناوه و را بر عهده داشته باشد و همچنین مدیرکل محیط زیست استان برای اعزام نیرو به منطقهمارین به عهده هاشمی مدیر کل محیط زیست و یک تیم در منطقه نارک بر عهده مدیرکل منابع طبیعی خواهد بود.

لینک کوتاه : https://baztabfarda.ir/?p=3631

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0