تاریخ : شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳ 14 محرم 1446 Saturday, 20 July , 2024
8

تعامل و همکاری بسیج سازندگی با دستگاه های اجرایی قابل تقدیر است  

  • کد خبر : 2380
  • ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۵
تعامل و همکاری بسیج سازندگی با دستگاه های اجرایی قابل تقدیر است  
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، گفت:تعامل و همکاری بسیج سازندگی با دستگاه های اجرایی قابل تقدیر است

بازتاب فردا/معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، گفت: در بحث راه ها در همه زمینه ها پروژه های ما فعال است پروژه تعطیل نداریم.

 

به گزارش بازتاب فردا: کارگروه بسیج سازندگی استان به ریاست معاون عمرانی استاندار و با حضور جانشین سپاه فتح استان،فرمانده بسیج سازندگی استان و مدیران و مسئولان استانی برگزار شد.

 

حاجی زاده در این نشست گفت: اعتقاد قلبی من این است که اگر یک روزی سبزپوشان ما در جنگ از شرف مملکت دفاع کردند و خون دادند امروز هم کارکرد سپاه به عنوان حامی این کشور در بحث سازندگی همسو با همان رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است و اجرش هم کمتر نخواهد بود .

 

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، تصریح کرد: به طور قطع سازندگی کشور در مقابل با این تحریم ها یک امید را به وجود آورده است اجر سازندگی کمتر از اجر رزمندگان دفاع مقدس نیست دولت نیز خود را ملزم می داند در این راستا حرکت کند به همین شکل نیز بوده است.

 

وی تصریح کرد: همه سعی ما این بوده این تعامل در عرصه های مختلف در استان بیشتر شود سپاه نیز جایگاه خودش را دارد امروز می بینیم هرجایی را دشمن نشانه گرفته همان جا دلسوز مردم است.

 

مسئولان روحیه عذرخواهی داشته باشند

 

حاجی زاده افزود: ما بخش خصوصی را نیز باید تقویت کنیم یک جایی ظرفیت بخش خصوصی ما پایین است قرارگاه خاتم وارد می شود سدکرخه را خاتم ساخته است که یک افتخار است و از یک فاجعه در سال ۹۸ در خوزستان جلوگیری کرد باید خدمات نظام را مستند و به مردم بگوییم ‌باید نواقص را هم بپذیریم روحیه عذرخواهی نیز باید در مسولان ایحاد شود دلیل منطقی بگوییم حتما می پذیرند خدمات برجسته هم باید گفته شود .

 

معاون استاندار گفت : تقویت نهادهایی که حافظ مردم و منافع ملی هستند برای همه ما باید اولویت باشد خارج از همه نگرش هایی که داریم در کرونا دیدیم که طرح های خوبی در کشور اجرایی کردند طرح شهید سلیمانی طرح بسیار خوبی بود .

 

حاجی زاده افزود :در این استان نیز هرچه از نظام جمهوری اسلامی بوده درست است که باتوجه به محرومیت ها باید بیشتر تلاش کنیم.

 

وی گفت: امسال با پیگیری مسئولان توانستند مطالبه گری کنند و طرح های خوبی در استان شروع شده یا در آستانه آغاز شدن است سدتنگ سرخ از سال ۹۰ شروع شده بود اما پیشرفت خوبی نداشت که در دو سال اخیر فعالیت هایی خوبی انجام شد ماده ۲۳ اخذ شد ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است ساخت آن شروع شده این یک کار بزرگ است.

 

معاون استاندار عنوان کرد : سد سقاوه آبریز ماده ۲۳ آن جذب شد استان ما ۵ سد دارد که کار بزرگی است در بخش آبرسانی پیگیری های خوبی انجام شده ، در بحث راه ها در همه زمینه ها پروژه های ما فعال است پروژه تعطیل نداریم اعتبارات خوبی در بحث آب رسانی نیز جدی شده است.

 

حاجی زاده افزود: برکات خوبی برای استان بوجود آمده است عدد خوبی برای مناطق محروم تخصیص داده شده است در بحث گازرسانی ان شالله به زودی جشن استان سبز را خواهیم داشت در بخش راه روستایی و آب روستایی نیز اعتبارات خوبی وجود داشته است.

 

معاون عمرانی استاندار گفت : دنبال این نیستیم بسیج سازندگی و قرارگاه خاتم و بخش خصوصی را مقابل هم قرار دایم این گونه نیست بلکه تکمیل کننده هم هستند امسال ما پروژه های بسیار زیادی داریم بنابراین ظرفیت واگذاری پروژه ها زیاد است .

 

وی ادامه داد: در بحث منابع طبیعی سه پروژه برای بسیج سازندگی تعریف شده بحث آشیانه مد نظراست که برای این استان خیلی ضروری است ، برای آتش سوزی چند روز قبل اگر سه بالگرد نمی رسیدند ممکن بود خاییز دیگری در استان رخ دهد بنابراین نیاز است.

 

حاجی زاده گفت : در بحث بیابان زدایی آبخیزداری در مناطق گرمسیری که موضوع بسیار مهمی است کارهایی انجام می شود بخش خانه های محرومان نیز مهم است در روستاها مقاوم سازی ها را داریم.

 

حاجی زاده تصریح کرد: دفتر فنی و نظارت بسیج سازندگی راه اندازی شده است کیفیت بسیار بالا است وقتی هم سرعت هم کیفیت و هم هزینه کم در پروژه هایی است که بسیج انجام می دهد، دیگر چه می خواهیم.

 

وی گفت: تپه نورالشهدا یکی از بهترین یادمان ها از نظر معماری است این یک کار فنی مهندسی معماری است که یک نمونه بارز معماری خوب است .

 

معاون استاندار افزود: مدیران ما نباید از انتقاد واهمه داشته باشند تبیین اینکه چه کسانی قرار است مدیریت شهری را به عهده بگیرند وظیفه کارشناسان ما است.

 

حاجی زاده در بخش دیگری از سخنانش، عنوان کرد: صدا سیما نقش مهمی در این زمینه دارد.

 

وی با اشاره به شعار سال گفت: تولید بحث مهم است و نباید مانعی ایجاد شود.

 

حاجی زاده افزود: منافع مردم برای ما اولویت اول است استان ما یک استان محروم است درآمد مردم پایین است افزایش بی رویه قیمت ها باعث می شود کمر مردم بیشتر شکسته شود.

 

وی گفت: ما می دانستیم ممکن است در سی سخت افزایش قیمت سیمان داشته باشیم با سیمان مارگون برنامه ریزی کردیم و اکنون سیمان را با نرخ کارخانه در اختیار مردم سی سخت قرار دارد در زمانی که در بازار آزاد خیلی بیشتر بود هرچند عده ای در بازار سودجویی کردند و قیمت را بالا بردند اما در سی سخت نگذاشتیم این اتفاق رخ دهد.

 

 

حاجی زاده گفت: اکنون اجاره خانه به شدت بالا رفته است مردم شکسته شده اند ما هم اعتقاد داریم باید از تولید دفاع کنیم وقتی بحث پروژه های استان مد نظر است همه ارگان ها همراهی کنند سیاست نظام حمایت از تولید است اما چارچوب و قوانین دارد .

 

معاون استاندار تصریح کرد:اعتقاد ما با رقابت آزاد است ما نباید انحصار کنیم و نباد یک محصول را انحصار کنیم.

 

حاجی زاده عنوان کرد:هر چقدر به توانمند سازی بسیج سازندگی کمک کنیم باعث می شود در بخش محرومیت زدایی استان بیشتر جلو برویم.

 

جانشین فرمانده سپاه فتح نیز گفت: مسئولانی کشوری که به استان می آیند وقتی سی سخت را با بحران های مشابه دیگر استان ها مقایسه می‌کنند و این سطح هماهنگی دستگاه ها را می بینند برایشان جای تعجب است.

 

سرهنگ مثنوی با بیان اینکه این جلسات قوت قلبی برای مجموعه بسیج سازندگی استان است گفت: بنابه اظهارات همه افرادی که امروز در سی سخت فعالیت می‌کنند و قبلا نیز حضور یافته اند سطح هماهنگی بین دستگاه ها و مدیریت کلان در استان در این بحث روشن است وقتی از استان های مختلف به سی سخت می آیند این سطح هماهنگی برایشان تعجب است و در حال تبدیل شدن به یک الگو است.

 

 

وی، بیان کرد: برای این سطح از هماهنگی ها تقدیر و تشکر می کنیم و هم توصیه می کنم که آن را تبلیغ کنیم و به همه نشان دهیم، مسئولانی کشوری که به استان می ایند وقتی سی سخت را با بحران های مشابه دیگر استان ها مقایسه می‌کنند و این سطح فعالیت را می بینند برای آنها جای تعجب است.

 

وی بیان کرد: همه می گویند یک نظم خوب در این بخش وجود دارد واقعا اختلافی وجود ندارد و این قابل تحسین است.

جاشین سپاه فتح تصریح کرد: بسیج سازندگی ظرفیت بالایی دارد و امروز این ظرفیت در خدمت همه است سال گذشته ۸ هزار بسیجی در قالب ۸۳۰ گروه جهادی و اردوی جهادی پا به عرصه گذاشتند و فعالیت های مختلفی انجام دادند.

 

مثنوی عنوان کرد: فلسفه این گروه های جهادی پایین آمدن هزینه ها در بخش های مختلف است این ظرفیت ها در قشرهای مختلف وجود دارد و به بسیج سازندگی کمک میکنند ساماندهی لازم نیز انجام شده است تخصص های لازم نیز در این زمینه ها وجود دارد، به عنوان مثال طرح شهید سلیمانی و ظرفیت های آن را به خوبی دیدیم.

 

وی در پایان، گفت :در بخش های مختلف پادگان امام جعفر صادق(ع) را به سازندگی اختصاص دادیم که در حوزه های مختلف به کمک بیاید.

لینک کوتاه : https://baztabfarda.ir/?p=2380

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
برچسب ها