تاریخ : پنج شنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۳ 10 شوال 1445 Thursday, 18 April , 2024
10

بی مهری ادامه دار به پرونده ناتمام مسکن مهر دهدشت/مسکن مهر رنجور از کاغذ بازی های اداری

  • کد خبر : 6364
  • ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۱
بی مهری ادامه دار به پرونده ناتمام مسکن مهر دهدشت/مسکن مهر رنجور از کاغذ بازی های اداری
در بازدی با حضور امام جمعه و فرماندار جدید و مسئولان شهرستانی مشکلات مسکن مهر دهدشا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بازتاب فردا/مسکن مهر شهر دهدشت با هدف خانه‌دار کردن مردم در مسیر روستای برچ علیشیر این شهر ساخته شده که دارای ۹۱۲ واحد مسکونی است ‌که از این تعداد۴۷۰ واحد آن در اختیار مردم قرار گرفته و بقیه واحدهای آن خالی است با وجود اینکه این واحدها مشکل سرپناه برخی از اقشار کم درآمد جامعه را برطرف کرده اما هنوز دارای مشکلاتی است که بین مسئولان پاسکاری و برطرف نشده که همین موضوع سبب نارضایتی اهالی این منطقه شده است.

به گزارش بازتاب فردا: یکی از بزرگترین مشکلات مسکن مهر را میتوان نبود یک خط تاکسیرانی برای جابجایی اهالی این شهرک، حل مشکل اساسی فاضلاب ،خدمات شهری دانست و آن را از مسئولان مطالبه کرد، مطالبه‌ای که تاکنون به آن پاسخ داده نشده و بیش از۴ هزار نفر از مردم دهدشت در حاشیه شهر دهدشت با امکانات اولیه در حال گذران زندگی هستند

نبود زیر ساخت‌های شهری در مسکن مهر، نبود پارک بازی برای کودکان، نبود فضای سبز، بازارچه محلی‌، زیرساخت‌های اولیه شهری سبب شده که مردم حتی تمایل به سکونت در ساختمان‌های تکمیل شده را هم نداشته باشند ولی بدلیل افزایش اجاره خانه ها وادار به سکونت شده اندکه اخیرا در بازدی با حضور امام جمعه و فرماندار جدید و مسئولان شهرستانی(۲۶ دیماه ۱۴۰۰)مشکلات این منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این بازدید، امام جمعه دهدشت با اشاره به بازدیدهای چندباره از مسکن مهر ، افزود: مسکن مهر بعنوان راه برون رفتی برای اقشار ضعیف انجام شده ولی در فضاهای خدماتی مشکلاتی بوجود آمد و برخی از خانه هایی که تحویل مالک نشده در حال فرسوده شدن هستند و انچه مشهود است که مسکن مهر در دهدشت یک غده سرطانی است.

حجت الاسلام وحدانی فر بازدیدهای گذشته را یاداور شد وگفت:در بازدید نماینده ولی فقیه ۲۵۰ خانه در چرخه استفاده قرار گرفت.

وی با بیان اینکه بیش از یک دهه از آغاز مسکن مهر دهدشت می گذرد گفت: تعداد ۴۷۰ واحد در حال استفاده هستند و این درصورتی است که واحدهای تحویل داده شده از وضعیت مناسبت برخوردار نیست و بسیاری از واحدها هنوز تکمیل نشده و مردم درگیر بروکراسی و کاغذبازی اداری هستند.

وی زیرساختها و راه ارتباطی مسکن مهر را مناسب ندانست و گفت: دپوی زباله‌ها نشان می‌دهد با وجود الحاق به شهر، شهرداری در جمع‌آوری به موقع زباله اقدام نکرده است.

امام جمعه دهدشت با بیان اینکه در سایت ۹۱۲ واحدی مسکن مهر حداقل چهار هزار نفر سکونت خواهند داشت، استقرار پایگاه بسیج برای انجام کارهای فرهنگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را یک ضرورت خواند و از فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خواست نسبت به راه‌اندازی پایگاه اقدام شود.

وحدانی فر گفت: مسیولین با برنامه‌ریزی درست و نگاه توانستن می‌توانند برخی از مشکلات را که گاهی نیاز به اعتبارآن چنانی ندارند با همت و ظرفیت درونی ادارات حل کرد.

امام جمعه دهدشت تأکید کرد: نهاد امامت جمعه بازدید و سرکشی میدانی از مسکن مهر را تا رفع مشکلات ادامه خواهد داد.

وی فرماندار کهگیلویه را فردی تازه نفس با روحیه جهادی و نگاه انقلابی خواند و گفت: نسبت به رفع مشکلات مسکن مهر اهتمام جدی داشته باشد تا دردی از آلام مردم کاسته شود.

سید عبدالعزیز موسوی که اولین بازدید خود را در منصب فرماندار حل مشکلات مسکن مهردهدشت قرار داد اظهار داشت: باتوجه به مشکلات مسکن مهر و مراجعات مردمی و مطالبه مردم لازم شد که به همراه مسئولین مربوطه مشکلات را از نزدیک ببینیم.

فرماندار کهگیلویه افزود: انشاالله با صحبت‌ها و پیگیری‌هایی که انجام شد و از نزدیک هم مشکلات لمس شد مصوباتی را برای حل مشکلات داشتیم.

موسوی بخشی از مشکلات مسکن مهر را مربوط به دستگاه های خدمات رسان عنوان و گفت:باید شهرداری در اینجا حضور می داشت تا تصمیمات شسته و رُفته ای گرفته شود و دو هفته بعد از دستگاه ها عملکرد و برون داد این جلسه را می خواستیم.

وی ابراز امیدواری کرد:در راستای رفع این مشکلات و با توجه به هماهنگی‌های به عمل آمده و مقدرات دستگاه های اجرایی نهایت تلاش را برای اجرایی کردن مصوبات داشته باشیم تا خدمتی برای رفاه و اسایش مردم مسکن مهر انجام داده باشیم.

مدیریت توزیع برق در اعتراض یکی از اهالی مسکن مهر در بحث روشنایی گفت: به اندازه کافی هم ترانس و هم چراغ روشنایی نصب شده است واگر جایی لامپی سوخته ما بررسی می کنیم

مهرداد تابش نژاد گفت: مسیر جاده دسترسی به مسکن مهر و برچ علیشیر را کاملا چراغ روشنایی نصب کردیم و مسکن مهر از لحاظ روشنایی هیچ گونه مشکلی ندارد.

حبیبی مدیر آب و فاضلاب دهدشت هم انتقاد در خصوص آب شرب مسکن مهر را بی مورد خواند و گفت: تنها جایی که مشکل آبی ندارد مسکن مهر است که از شبکه آب پایدار و ۲۴ ساعته برخوردار است.

وی حل فاضلاب داخلی مسکن مهر را مطابق قانون در برنامه کاری آب و فاضلاب شهرستان قرارداد.

 

کاظمی جو رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه نیز قول مساعد داد کاستی های مسجد مسکن مهر برای تهیه تجهیزات مورد نیاز این مسجد را در اختیار متولیان امرقرار دهدـ

گزارش:حمیده تابش نژاد

لینک کوتاه : https://baztabfarda.ir/?p=6364

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0