تاریخ : دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲ 17 شعبان 1445 Monday, 26 February , 2024
1
امام جمعه دهدشت خطاب به مدیر جدید آموزش و پرورش:

به جوانان میدان و فرصت دهید

  • کد خبر : 10466
  • ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۶
به جوانان میدان و فرصت دهید

وحدانی فر تربیت جامعه و نسل نوجوان را یکی از مهمترین وظایف آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: منظور از تربیت تنها مسیله نماز نیست بلکه فرهنگ گفتاری ، نوشتاری،آداب حرف زدن،معاشرت، محیط زیستی است که مجموعه فرهنگی باید به ان توجه داشته باشد.

به گزارش بازتاب فردا: حجت الاسلام علی وحدانی فر در نشست مدیر آموزش و پرورش شهرستان کهگیلویه در دفتر امام جمعه، آموزش و پرورش را گسترده ترین نهاد تعلیم و تربیت کشور عنوان کرد و افزود: نهادی است که در میان همه خانواده ها دستی در کار دارد و همه ی کشور،زندگی اجتماعی و خانواده به آن وابسته است.

 

وی تصریح کرد: تربیت نسل های نوجوان، جوان و آینده بیشتر بعهده اموزش و پرورش است.

وحدانی فر وظیفه آموزش و پرورش را وظیفه ای سنگین و نیاز به تلاش مضاعف دانست و بیان کرد:با توجه به اینکه دهه گذشته عصر تکنولوژی، رسانه و بمباران اطلاعاتی بود، لذا به روزبودن، توانمند بودن و بر خط بودن آموزش و پرورش از شخص مدیر تا مجموعه فرهنگی یک مسیله مهم و ضروری است.

امام جمعه دهدشت خاطر نشان کرد: نقشه راه که همان سند تحول بنیادین است مشخص است که بشکل مکتوب وجود دارد.

وی تاکید کرد: سند تحول بنیادین بعنوان یک سند مهم و بالادستی نقشه راه مجموعه آموزش وپرورش باشد.

وحدانی فر تربیت جامعه و نسل نوجوان را یکی از مهمترین وظایف آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: منظور از تربیت تنها مسیله نماز نیست بلکه فرهنگ گفتاری ، نوشتاری،آداب حرف زدن،معاشرت، محیط زیستی است که مجموعه فرهنگی باید به ان توجه داشته باشد..

وی تقویت نقش و جایگاه آموزش و پرورش را مهم و ضروری دانست و گفت:این مجموعه یک نهاد سیاست زده و پایین دستی نیست بلکه رشد و بروز بودن جامعه در دست آموزش و پرورش است و در همه صحنه های درونی و بیرونی کشور باید نقش آفرینی کند.

وحدانی فر با نقد به روش هایی که در حال تغییر است توصیه کرد: در حوزه های پنجم و ششم نیاز به یک آموزش جدی دارند و برداشت من در جامعه در بحث ریاضی معلمان نیاز به یک باز اموزشی جدی دارند.

وی با تاکید بر تقویت جایگاه آموزش و ارتقاء علمی فرهنگیان را یک اولویت و ضرورت دانست و گفت:در بحث کارگاه های اموزشی، طرح رتبه بندی،امتیاز بندی،ضمن خدمت این مهم را اعمال کنید.

وحدانی فر قانون گرایی را نکته مهم دیگری بیان کرد و افزود: قانون خط و مش را مشخص کرده است و آموزش و پرورش قانون و رعایت قانون را به فرزندان آموزش دهد.

وی با اشاره به تاثیر آموزش و پرورش بعنوان یک نهاد مادر و بزرگ در خانواده ها و امور مختلف جامعه خواستار عمل و اجرای قانون در موضوعات مختلف شد.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به میدان دادن به جوانان تصریح کرد: شعار خوب و زیبایی در کشور داده می شود اما متاسفانه از ظرفیت جوانان استاده نمی شود و باید طبق حرف رهبر انقلاب این مهم دیده شود: وحدانی فر خطاب به رییس اموزش و پرورش شهرستان ادامه داد: در مجموعه زیر نظر خود فرصت را به جوانان کاربلد دهید تا کی باید این فرصت از جوانان گرفته شود مگر جوان کی باید یادبگیرد و تجربه کسب کند؟!

وی با اشاره به دانشمندان جوان هسته ای کشور بیان کرد: جوانان با تفکر و خلاقیت قصد نشان دادن خود را دارند پس باید از این ظرفیت توانمندی که در اختیار شماست استفاده کنید.

امام جمعه دهدشت اتهام وارده به آموزش و پرورش در حوادث اخیر را درست ندانست و بیان کرد:حمله به آموزش و پرورش و کشاندن این قشر فرهنگی و غنی به سمت و سو و برچسب های سیاسی، کاری عبث و بیهوده است و بر این باور هم نیستم.

وی اضافه کرد: هرچند در هر مجموعه ای ممکن است اشکلاتی باشد اما دانش آموز در اختیار خانواده و فضای مجازی هم هست و آموزش، و پرورش می تواند این مشکلات را رفع کند.

امام جمعه دهدشت خطاب به مدیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: با توجه به مسئولیت قبلی و شناخت شما از اموزش و پرورش،در دست داشتن ظرفیت ها و آشنایی با فضای مجموعه اجرای بعضی اتفاقات فوری و اورژانسی است .

وحدانی فر در پایان نظارت بر مدارس و رشد قارچ گونه آموزشگاه ها و مدارس غیرانتفاعی را بسیار ضروری دانست.

لینک کوتاه : https://baztabfarda.ir/?p=10466

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0