تاریخ : پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳ 14 ذو الحجة 1445 Thursday, 20 June , 2024
10
معاون عمرانی استاندار هشدار داد:

اقدام مدیریت بحران برای مقابله با خشکسالی با برنامه ریزی مدون/ضرورت کنترل مصرف برق در دستگاه های اجرایی و دولتی

  • کد خبر : 3285
  • ۰۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۵
اقدام مدیریت بحران برای مقابله با خشکسالی با برنامه ریزی مدون/ضرورت کنترل مصرف برق در دستگاه های اجرایی و دولتی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر کنترل مصرف آب و برق از سوی شهروندان به ویژه در دستگاه های اجرایی تاکید کرد

بازتاب فردا /معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر کنترل مصرف آب و برق از سوی شهروندان به ویژه در دستگاه های اجرایی تاکید کرد.

کیامرث حاجی زاده در نشست کمیته خشکسالی آب و برق، اظهار داشت: در سال ۹۸ و پس از وقوع سیل خیلی از افراد فکر می کردند دوران ترسالی است در حالی که بیشتر سیلاب ها در دوران خشکسالی اتفاق می افتد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، عنوان کرد: ممکن است بین خشکسالی های ممتد ترسالی هم اتفاق بیافتد.

وی افزود: در تابستان ۹۷ خشکسالی را تجربه کردیم که در ۷۰ سال اخیر بی سابقه بود و ستاد سازگاری با کم آبی در کشور ایجاد شد.

حاجی زاده از تشکیل ستاد خشکسالی راهبردی زیر نظر استاندار خبر داد و گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد دومین استان کشور از لحاظ میزان بارش است و این مهم موجب می شود که گاها شهروندان در مصرف آب صرفه جویی نکنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش، عنوان کرد: ۲۳ درصد برق در دستگاه های دولتی مصرف می شود.

حاجی زاده، تاکید کرد: مصرف آب و برق در دستگاه های اجرایی و دولتی کهگیلویه و بویراحمد باید کنترل شود.

وی با اشاره به دستور استاندار مبنی بر کاهش ۵۰ درصدی مصرف برق توسط دستگاه های دولتی، بیان کرد: ستاد بحران استان و کمیته مربوط به دستگاه های خاطی تذکرات لازم را بدهد چرا که دستگاه های اجرایی باید در مصرف انرژی الگو باشند.

حاجی زاده با بیان اینکه امسال با تنش آبی و کمبود برق رو به رو هستیم، گفت: خشکسالی جدی و یکی از ابر بحران های ما است.

وی، تصریح کرد: جهاد کشاورزی استان با توجه به شرایط تنش آبی باید روش خشکه کاری را ترویج می داد.

حاجی زاده خواستار فعالیت بیش از پیش کمیته خشکسالی استان شد و گفت: مدیدیت بحران برای مقابله با خشکسالی با برنامه ریزی مدون اقدام کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش، عنوان کرد: استاندار، مجمع نمایندگان استان و سازمان برنامه اعتبارات خوبی در همه زمینه ها به ویژه بخش آب استان جذب کردند.

حاجی زاده، بیان کرد: آبرسانی ۴ شهر، آبرسانی امامزاده جعفر و… اکثرا اعتبار این پروژه ها برای ۱۴۰۰ تخصیص یافته است و این ها زیرساخت های آب است و قرار نیست هرچقدر تولید می شود به همان میزان مصرف کنیم.

معاون عمرانی استاندار خواستار حضور فعال شدن کمیته کشاورزی استان شد و گفت: اطلاع رسانی خوبی در سطح شبکه استانی دنا انجام و آموزش های لازم از سوی کارشناسان ارائه شد.

وی از برگزاری ستاد خشکسالی استان با حضور استاندار در هفته آینده خبر داد و گفت: نه تنها دستگاه های برتر تجلیل می شوند بلکه با دستگاه های کم کار برخورد خواهد شد.

حاجی زاده با بیان اینکه کف شکنی چاه ها در حال انجام است، گفت: انتظار می رود آب منطقه ای در این راستا با آب و فاضلاب همکاری لازم را داشته باشد.

وی، بیان کرد: کمیته بازرسی، مدیریت بحران و نیروی انتظامی میزان مصرف آب و برق در دستگاه های اجرایی را رصد و کنترل کنند.

حاجی زاده بر پای کار بودن فرمانداران برای مقابله با خشکسالی تاکید کرد و گفت: رقم شالی کاری در برخی از شهرستان های استان از سال گذشته بیش تر شده است.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، تاکید کرد: تامین آب شرب مردم برای ما در اولویت قرار دارد.

وی، اظهار داشت: در ۵ شهر و ۱۷۰ روستای استان با تنش آبی رو به رو هستیم و باید دستگاه های اجرایی در این زمینه از آمادگی کامل برخوردار باشند.

حاجی زاده، خاطرنشان کرد: امسال در بحث آبرسانی اعتبارات خوبی پیش بینی شده است.

وی از تشکیل شورای حفاظت از منابع آب استان خبر داد و افزود: مصرف برق ما در سال گذشته ۳۶۰ مگاوات بود و اکنون از مرز ۵۰۰ مگاوات گذشته است که باید این مهم را مدیریت کرد.

حاجی زاده، تصریح کرد: با کسانی که به صورت غیرقانونی رمز ارز استخراج می کنند برخورد می شود.

لینک کوتاه : https://baztabfarda.ir/?p=3285
  • ارسال توسط :
  • دیدگاه‌ها برای اقدام مدیریت بحران برای مقابله با خشکسالی با برنامه ریزی مدون/ضرورت کنترل مصرف برق در دستگاه های اجرایی و دولتی بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.

برچسب ها