تاریخ : چهارشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۳ 13 ذو الحجة 1445 Wednesday, 19 June , 2024
3
بخشدار سوق:

عمر برخی از پروژه های نیمه تمام شهرستان به پایان رسیده است/ پروژه هایی که معطل تخصیص اعتبارند

  • کد خبر : 9118
  • ۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۸
عمر برخی از پروژه های نیمه تمام شهرستان به پایان رسیده است/ پروژه هایی که معطل تخصیص اعتبارند

بخشدار سوق در ادامه با گلایه از اعتبارات ناچیز بخش سوق گفت: در همین تخصیص ها که گاها از نصف هم کمترهستند فقط سهم مطالبات پیمانکار یا هم هزینه تشریفات یا تجهیز دفتر مدیران کل می شود و تحرکی در پروژه ها دیده نمی شود.

بازتاب فردا/به گزارش خبرنگار بازتاب فردا در نشست مدیریت برنامه ریزی شهرستان کهگیلویه،سعید خواجوی که در جلسات شهرستانی همیشه به جد پیگیر مطالبات بخش مورد نظر خود بوده با اشاره به پروژه های نیمه تمام و روند تخصیص اعتباری اظهار داشت: پروژه هایی در شهرستان هستند که در سال۸۵ شروع و در مرحله سقف نیمه کاره رها شده و ادامه این پروژه اصلا بصلاح نیست چرا که کارایی و موضعیتش از بین رفته یا نیمی از عمر مفید آن سازه بیش از ۱۵سال گذشته و با این روند اعتباری ۱۵ سال دیگه هم به بهره برداری نمیرسد و اندازه عمر مفید سازه و زمان این تکنولوژی و این نوع بنا منسوخ شده که باید چاره ای اندیشید.

بخشدار سوق به پروژه های دهدشت غربی، ساختمان اداره کار، جاده سوق –دِژ کوه، مصلی سوق و یادمان شهدا از جمله طرح های در دست اجرا نام برد.

وی بیان داشت: چندین پروژه در شهرستان شروع شد از جمله مصلی قلعه ریسی و سوق در اولویت بودند که مصلی قلعه ریسی تکمیل شد اما سوق را برای سال های بعد قرار دادند که متاسفانه باید این پروژه به اتمام می رسید و بعد به سراغ دیگر پروژه ها می رفتند.

وی با اشاره به بازدید میدانی رییس سازمان برنامه ریزی استان گفت:در زمان بازدید میدانی از جاده دژکوه قول مساعد دادید که این جاده دیده شود.

خواجوی افزود: چند سال میشود که قرار است این جاده به بهره برداری برسد اما همچنان معطل تخصیص اعتبار مانده است.

وی با انتقاد از تخصیص اعتبار ناچیز به شهرداری سوق گفت:چرا شهرداری سوق به لحاظ اعتباری در رده اخر باشد در صورتی که هم از لحاظ شاخصه جمعیتی و هم محرومیتی دوم است.

خواجوی خطاب به رییس سازمان برنامه ریزی استان گفت:شما در راس برنامه و بودجه استان هستید به جای اینکه این جلسات قرائت که از پیش تعیین شده اند و ما مسیولینی که در راس کار هستیم و از رنج مردم با خبر هستیم هیچ اطلاعی از تخصیص ها نداریم تا این لحظه که در جلسه حاضر می شویم تخصیص های سال قبل را از مدیران کل با گزارش کار مطالبه کنید

بخشدار سوق در ادامه با گلایه از اعتبارات ناچیز بخش سوق گفت: در همین تخصیص ها که گاها از نصف هم کمترهستند فقط سهم مطالبات پیمانکار یا هم هزینه تشریفات یا تجهیز دفتر مدیران کل می شود و تحرکی در پروژه ها دیده نمی شود.

خواجوی این بار فرماندار را مورد خطاب قرار داد و گفت:دو ماه پیش زمانیکه پروژه های ارزش افزوده توزیع می شد ملاک را جمعیت روستایی قلمداد ولی اینبار برای توزیع اعتبارات متوازن، شهرداری سوق که دومین شهر به لحاظ جمعیت بوده و جمعیت ده هزار نفری دارد به اندازه شهر ۲ هزارنفری تامین اعتبار شده است.

در پایان رییس سازمان برنامه ریزی استان اعتبار تخصیص یافته شده از بردکشی تا دژکوه به طول ۵ کیلومتر را ۵میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات متمم سفر رییس جمهور و دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای اعلام کرد است

گفتنی است امروز تعدادی از اهالی دژکوه برای مطالبه مشکلات روستای دژکوه به محل جلسه امده بودند.

گزارش: حمیده تابش نژاد

لینک کوتاه : https://baztabfarda.ir/?p=9118
  • ارسال توسط :
  • دیدگاه‌ها برای عمر برخی از پروژه های نیمه تمام شهرستان به پایان رسیده است/ پروژه هایی که معطل تخصیص اعتبارند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.

برچسب ها