تاریخ : شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳ 14 محرم 1446 Saturday, 20 July , 2024
3
شهروند کهگیلویه ای خطاب به رئیس جمهور؛

با تشکیل تیم کارشناسی این ۴۵مورد را پیگیری کنید!

  • کد خبر : 11213
  • ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۹:۲۳
با تشکیل تیم کارشناسی این ۴۵مورد را پیگیری کنید!
با تشکیل تیم کارشناسی این ۴۵مورد را پیگیری کنید!شهروند کهگیلویه ای در آستانه سفر رئیس جمهور به استان خواستار تشکیل تیمی کارشناسی و حقیقت یاب برای بررسی ۴۵مورد عنوان کار و پروژه در کهگیلویه بزرگ شد.

بازتاب فردا: ”نصیب الله دیبا”؛ دولت واقعاً بايد با تمام قدرت آن‌طورى كه على(ع) براى محرومين دل می‌سوزاند، با تمام قدرت برای محرومین، دل بسوزاند؛ مثل يك پدرى كه بچه‌هايش اگر گرسنه بمانند، چطور با دل افسرده دنبال اين می‌رود كه آنها را سير بكند، يك دولت تابع اميرالمؤمنين بايد اين‌طور باشد.

 

برادر گرامی جناب آقای سید ابراهیم رئیسی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

احتراماً به استحضار می‌رساند اینجانب روستا زاده‌ای از شهرستان کهگیلویه_دهدشت، استان کهگیلویه و بویراحمد که من باب تکلیف بر خود بعنوان یک سربازِ رهبری لازم می‌دانم پیرو مطالبات مردم استان کهگیلویه وبویراحمد مطالبی را خدمت جنابعالی عرض بر قلم نمایم.

 

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران جناب آقای رئیسی قطعاً یکی از وظایفِ کلی مسئولان محترم اجرایی؛ اجرایِ سیاست‌های عمومی دولت و سعی در بالا بردن سطح زندگی، تامین رفاه و آسایش عمومی در شهرها و روستاهاست. در این راستا گزاف نیست اگر بگویم مناطقِ مظلوم و محرومِ حوزه‌های انتخابیه سه گانه در این استان به دیدهء فراموشی سپرده شده‌اند!

آقای رئیس جمهور ؛ مردم خونگرمِ استان کهگیلویه و بویراحمد التزام و اعتقادِ قلبی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارند و همگان شاهد نثار خون پاک جوانان این استان در جهت حفظ آرمان و ارزش‌های ناب اسلامی هستند که سند این ادعا قریب به ۱۸۸۰ شهید (انقلاب، ۸سال دفاع مقدس، ترور، مدافعین حرم، سلامت)، و تقریباً ۸۲ هزار نفر جامعه هدف ایثارگری، ۳۱۷ نفر آزاده، قریب به ۱۰ هزار و۷۴۲ نفر جانباز سرافراز (که تعداد ۹۶۸۰نفر در قید حیات هستند‌؛ تعداد ۱۱۳۲ والدین شهداء در استان داریم که قریب به ۷۰درصد والدین شهداء به خاطر شرایط سنی که داشته‌اند از دنیا رفتند؛ تعداد ۶۳ شهید جاویدالاثر و ۱۵۱۸ فرزند یادگار شهید) در استان کهگیلویه وبویراحمد می‌باشد که چونان فانوسی، هدایت‌گرِ بیداردلان می‌باشند.

آقای رئیسی؛ باید بگویم تمام وجودم پر از آه و درد است ، پر از آه و درد است هنگامی که دستان چاک خورده، پینه بسته و بدن‌های نحیف و گونه‌های قرمز شده و خشکیده مردم منطقه‌ام را مشاهده‌ می‌کنم ، وقتی می‌بینم مادران و پدرانی را که تا همین دیروز بار تامین نیاز‌های استان و کشور را بردوش خود می‌کشیدند امروز بی‌یار و یاور مانده‌اند.

جناب آقای رئیسی خدای نکرده قصد ناسپاسی و بی‌احترامی ندارم و بنده نیز مؤیّد ارایه خدمات ارزنده نظام مقدس جمهوری اسلامی به منطقه می‌باشم اما به خدای احد و واحد قسم دور از انصاف است اگر اقدام اساسی جهت حل مشکلات این مردم مظلوم انجام ندهید.

جناب آقای رئیس جمهور؛ آیا انصاف است مردم مظلوم و محرومِ کهگیلویه و بویراحمد که اغلب کشاورز هستند جاده‌ی استانداردی جهتِ انتقال محصولات خود به بازارِ مصرف را نداشته باشند؟ آیا انصاف است مردمِ روستاهای این استان آب شُرب لوله کشی شده نداشته باشند و رودخانه‌هایی خروشان همچون مارونِ همیشه جاودان داشته باشند!!؟ آیا انصاف است سد آبریز (مارون۲) و حق آبهء مردمِ کهگیلویه بزرگ بواسطه مافیای آب خوزستانی دانه‌ای داغ در گلوی عدالت باشد!!؟ آیا انصاف است مردم محروم روستاهای حومه کهگیلویه‌بزرگ به جای نفت و گاز از هیزم برای سوخت خانگی استفاده کنند؟ تو رو به جَدت آیا انصاف است!؟؟ به خدا قسم در پیشگاه خداوند متعال مسئولید اگر صرفاً بنشینید و نظاره‌گر باشید.

 

آقای رئیس جمهور آیا مسئولین ارشد کشور از وضع و مشکلات مردم مظلوم و محروم کهگیلویه وبویراحمد مطلع هستند، به خدا دور از انصاف است که مردم انقلابی و همیشه در صحنه این استان این‌قدر مورد بی‌مهری قرار گیرند.!!

 

جناب آقای رئیسی طی ۴۵ سالِ گذشته استان کهگیلویه و بویراحمد نماینده‌هایی در بهارستان داشته (از جمله آقایان هدایت‌خواه، بزرگواری، تاج‌گردون، زارعی، هاشمی‌پور، سید قدرت‌الله و سید ناصر حسینی، روشنفکر و موحد و….)؛

اما یک تیم حقیقت‌یاب مامور به بررسی تعیین نمایید که چرا هنوز مطالباتِ و پروژه‌های نیمه‌کارهء این استان پابرجاست !!!!؟؟؟

شما متفکر شوید که اگر نماینده‌گانِ ادوار مختلفِ استان سالی یک‌پروژه را تحویل می‌دادند، آیا تا الان مطالبات استان به صفر نرسیده بود !؟؟

امیدوارم با پیگیری مجدانه حضرتعالی شاهد تحولی عظیم و رفع مشکلات، دغدغه‌ها و مطالباتِ مردم مظلوم این استانِ محروم باشیم :

۱_مطالعه و احداث سد مخزنی آبریز(مارون۲) در منطقه دشمن‌زیاری شهرستان کهگیلویه(مهمترین مطالبه مردم کهگیلویه)

۲_احداث و استانداردسازی جاده ملی دهدشت_دشمن‌زیاری_پاتاوه_اصفهان

۳_اعلام بخشداری مستقل منطقه دشمن‌زیاری در گرمسیر_کهگیلویه (و الحاق مجدد بیدانجیر و راک به بخشِ دشمن‌زیاریِ واحد)

۴_احداث پتروشیمی دشت مازه و دشت کلاچو در کهگیلویه

۵_تعیین استاندار ویژه(بدلیل محرومیت و موقعیتِ خاص این استان) و همچنین ترتیباتی‌قاطع اتخاذ گردد تا از دخالت‌های انتصاباتی و قبیله‌ای_جناحی نماینده‌گان قوه مقننه و لیدهای سیاسی_ایلیاتی آنان، جلوگیری شود.

۶_مطالعه و احداث نیروگاه سیکل ترکیبی پادوک در شهرستان کهگیلویه_دهدشت

۷_مطالعه، ساماندهی و احداث معادن چرام و سرفاریاف(کارخانه بوکسیت و خاک آلومینیوم در سرفاریاب و معدن فسفات کوه لار(بناری) در چرام)

۸_احداث کارخانه سیمان تنگ سپو در کهگیلویه_دهدشت

۹_مطالعه و احداث سد بالیاب در دیشموک_کهگیلویه

۱۰_احداث و راه‌اندازی معدن نیترات لیراب در دیشموک_کهگیلویه

۱۱_جاده مهم و ترانزیتی مواصلاتی فارس به خوزستان(از معبر نورآباد – باشت -گچساران) بعد ۴۴سال هنوز یکطرفه و بزرگراه نشده

۱۲_احداث راه اصلی باباميدان-دشت روم، گنجگون-سپيدان و لنده-تشان (که تا۱۴۰۵ باید به اتمام رَسد)

۱۳_احداث باند دوم باباميدان-گچساران-بهبهان و خيرآباد-دهدشت (که تا۱۴۰۴ باید به اتمام رسد)

۱۴_احداث باند دوم باباميدان-ياسوج-سميرم (که تا ۱۴۰۵ بایست به اتمام رسد)

۱۵_احداث بزرگراه شيراز-سپيدان-ياسوج (که تا ۱۴۰۴ بایست به اتمام‌رسد)

۱۶_احداث راه اصلی باغچه سادات-سرفارياب (که تا ۱۴۰۴بایست به اتمام رسد)

۱۷_احداث راه اصلی سورمق-اقليد-ياسوج و احداث تقاطع غيرهمسطح ازسمت ياسوج و راه اصلی خلار به علی‌آباد سرتنگ و راه اتصال سپيدان به محور اقليد به ياسوج و تكميل راه مواصلاتی ساران به بهشت مكان آباد (که باید تا ۱۴۰۵به اتمام رسد)

۱۸_احداث محور گناوه-دوگنبدان (که تا ۱۴۰۳ بایست به اتمام رسد)

۱۹_بهسازی و احداث محور ياسوج-سی‌سخت (که تا ۱۴۰۳باید به اتمام رسد)

۲۰_احداث و بهسازی مسير پل بريم-چرام، چاروسا، ديشموك، باغملك (که تا ۱۴۰۴بایست به اتمام رسد)

۲۱_كمك به احداث خط لوله انتقال گاز اتيلن به شهرهای مهاباد، سنندج،

مياندوآب، تبريز، گچساران، كرمانشاه، دهدشت، خرم آباد، انديمشك، چهارمحال و بختياری، همدان و ممسنی (که تا ۱۴۰۷باید به اتمام رسد)

۲۲_مطالعه و احداث سیلوی مستقلِ ذخیره گندم و آرد در کهگیلویه_دهدشت

۲۳_شهرستان شدن بخش بهمئی سردسیری_دیشموک و چاروسا (۱۵بلاتکلیفی)

۲۴_تكميل آبرسانی به دشت‌های امامزاده جعفر، خان احمد، ليشتر، باشت و دشت مور و ساماندهی رودخانه‌های باشت و ديل (که تا ۱۴۰۳بایست به اتمام رسد)

۲۵_آبرسانی به شهرهای دهدشت، گچساران(دوگنبدان)، چرام، لیکک بهمئی، سوق و لنده (که تا۱۴۰۳بایست به اتمام‌رسد)

۲۶_تامين و انتقال آب به اراضی دهدشت غربی (که تا۱۴۰۳ بایست به اتمام رسد)

۲۷_سد مخزنی تنگ سرخ بشار (به نسبت ۵۵درصد منابع عمومی و ۴۵درصدِ ساير منابع) (که تا ۱۴۰۴بایست به اتمام‌رسد)

۲۸_احداث سد مخزنی سقاوه (۷۰درصد از محل بودجه عمومی دولت و ۳۰درصد سرمايه‌گذاری بخش خصوصی) (که تا۱۴۰۶بایست به اتمام رسد)

۲۹_حفاظت پارك ملی گلستان و زيست كره دنا (که تا۱۴۰۶بایست به اتمام‌رسد)

۳۰_ايجاد تاسيسات فاضلاب شهرهای دهدشت و لنده و یاسوج (که تا ۱۴۰۷ باید به اتمام رسند)

۳۱_ايجاد تاسيسات فاضلاب شهر‌های دوگنبدان، باشت و سی‌سخت (که تا۱۴۰۴بایست به اتمام رسند)

۳۲_بهبود استاندارد تجهيزات و تعمیراتِ اساسی بيمارستان‌ها -دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی، درمانی استان كهكيلويه و بويراحمد – بهداشت و درمان

۳۳_احداث استاديوم ورزشی ۱۵۰۰۰نفری در ياسوج (تا۱۴۰۳بایست به اتمام رسد)

۳۴_تعميرات اساسی، خريد تجهيزات ومحوطه‌سازی و تاسيسات زيربنايی-دانشگاه ياسوج

۳۵_تأمين فضای پژوهش و فناوری و تعميرات اساسی، تأمين تجهيزات و ماشين‌ آلات – پارك علم و فناوری كهگيلويه و بوير احمد (که تا سال۱۴۰۵ بایست به اتمام رسد)

۳۶_مطالعه و احداث بيمارستان ۳۲ تختخوابی شهر چرام

۳۷_مطالعه و احداث پايگاه انتقال خون كهگيلويه و بويراحمد

۳۸_اتصال راه اصلی سپيدان به محور اقليد-ياسوج

۳۹_احداث بيمارستان ۳۲ تختخوابی لنده

۴۰_مطالعه و احداث جاده باغملك به دهستان منگشت و از دهستان منگشت به منطقه سياحتی_زيارتی امامزاده عبداالله

۴۱_مطالعه و احداث جاده ارتباطی باغملك به بخش صيدون و از بخش صيدون به بخش ديشموك

۴۲_احداث کارخانه تولید کربنات استرانسیوم در لیکک بهمئی_کهگیلویه تا از خام فروشی مواد سلستین جلوگیری شود

۴۳_عدم خط‌دهی تماس عادی تلفن و ضعف آنتن‌دهی خطوط برای استفاده از اینترنت(دهن‌کجی به برنامه‌های بلندمدتِ دولت الکترونیک) در مناطق روستایی استان خاصه مناطق روستایی کهگیلویه بزرگ(ادارات کل مخابرات، ارتباطات وفناوری اطلاعات)

۴۴_اتصالِ یاسوج به شبکه ریلی

۴۵_مطالعه و احداث فرودگاه هواپیمایی کهگیلویه بزرگ_دهدشت

در پایان پیشاپیش از زحمات بی‌دریغ حضرتعالی جهت رفع مشکلات مردم محروم نهایت تشکر و قدردانی را دارم و امیدوارم جسارت حقیر را به بزرگواریتان بخشیده باشید.

 

والسلام و علی من اتبع الهدی

 

رونوشت:

معاون محترم اجرایی رئیس جمهور؛ مهندس محسن منصوری، معاون اقتصادی رئیس جمهور؛ دکتر محسن رضائی‌میرقائد، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور دکتر داود منظور، سایر اعضای هیئت دولت؛ استاندار محترم کهگیلویه و بویراحمد؛ دکتر سید علی احمدزاده، اعضای محترم مجمع نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی؛ رئیس محترم فراکسیون مناطق محروم در مجلس شورای اسلامی؛ جناب آقای موسوی و معاون محترم توسعه روستایی و مناطق محروم

لینک کوتاه : https://baztabfarda.ir/?p=11213

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
برچسب ها