تاریخ : دوشنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۳ 18 ذو الحجة 1445 Monday, 24 June , 2024
4

تکریم ارباب رجوع و تسهیل سازی خدمات اولویت کاری بانک ها باشد

  • کد خبر : 8688
  • ۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۵
تکریم ارباب رجوع و تسهیل سازی خدمات اولویت کاری بانک ها باشد
فرماندار کهگیلویه گفت: در راستای طرح تکریم ارباب رجوع ها انتظار می رود کرامت انسان ها حفظ و به جایگاه و کرامت انسانی ارزش بخشده شود

بازتاب فردا/سیدعبدالعزیز موسوی در جلسه کمیته امور بانکی اظهار داشت: در راستای طرح تکریم ارباب رجوع‌ها انتظار می‌رود کرامت انسان‌ها حفظ و به جایگاه و کرامت انسانی ارزش بخشیده شود.

فرماندار شهرستان کهگیلویه افزود: ارباب رجوع نگران نوع برخورد کارمندان بانک هستند و شما بعنوان یک مسیول و کارشناس خود را با شرایط و ساختار وفق و پاسخگوی مردم باشید.

وی ابراز داشت: بانک‌ها مدام در حال خدمت رسانی هستند و فشار کاری بر روی کارکنان بالاست ولی دلیل نمی‌شود با ارباب رجوع‌ها بد رفتاری شود.

موسوی تصریح کرد: در شأن مردم ما نیست جهت دریافت تسهیلات و خدمت رسانی در بانک‌ها اذیت شوند.

فرماندار شهرستان کهگیلویه با اشاره به شرایط معیشت مردم عنوان کرد: تکریم ارباب رجوع در دستور کار، کارمندان بانک‌ها قرار گیرد و جهت تشکیل پرونده سخت گیری نکنید تا مشکلات مردم حل شود.

وی با بیان اینکه مشتری مداری و جذب مشتری با رعایت اخلاق یکی از ارکان اصلی بنگاه‌های اقتصادی است عنوان کرد: گاهی اوقات می‌شود برای حفظ کرامت انسانی قانون را خم کرد اما نشکست تا کار مردم انجام گیرد.

فرماندار کهگیلویه با اشاره به اینکه در سال گذشته تنها ۵۳ درصد از تسهیلات اشتغال شهرستان از سوی بانک‌های عامل پرداخت شده است گفت: با توجه به شرایط موجود شهرستان می‌طلبد بانک‌ها بیشترین همکاری را در جهت بهره‌مندی شهروندان از این تسهیلات داشته باشند.

وی یکی از معضلات و چالش‌های درحال حاضر نظام را بحث پایین امار ازدواج اعلام کرد و گفت: بر اساس کار پژوهشی و در برخورد اولیه مهمترین دلیل اقتصادی است و هممین دلیل نیز باعث افزایش امار طلاق شده است.

 

صادقی نماینده بانک رفاه کارگران نیز در این جلسه گفت: پایداری و ماندگاری بانک ها باید بر اساس منابع و مصارف توجیه پذیری داشته باشد.

وی به مشکلات بلاتکلیف بین ادارات و نهادهای دولتی اشاره کرد و گفت:ادارات معمولا برای تضمین به کارمندان خود نامه اداری برای ضمانت در بانک ها نمیدهند که خود یک معضل است.

وی یکی از مشکلات مددجویان بهزیستی و کمیته امداد را بحث افتتاح حساب خواند و گفت: برای رفاه مردم و خود مددجویان به کارگزار واگذار شود وطی یک فایل به بانک تحویل شود که هم رضایت مندی بیشتر است و هم کارشان زودتر انجام می گیرد.

صادقی در ادامه گفت: از فرماندار شهرستان انتظار می رود بحث تقسیم بندی جغرافیایی شهرستان را پیگیری کند تا ادراتی که وام های تکلیفی را می فرستند در یکی از بانک هایی که شعبه در مناطق خودشان دارند معرفی شوند

نماینده سایر بانک ها هم با اشاره به اینکه در پرداخت تسهیلات بانکی هیچ گونه کم کاری نداشته اند و تمامی وام های تکلیفی کمیته امداد، جهادکشاورزی،بنیاد شهید  و بهزیستی را پرداخت کرده اند خواستار همکاری نهادهای دولتی با بانک ها شدند.

گزارش:حمیده تابش نژاد

لینک کوتاه : https://baztabfarda.ir/?p=8688

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
برچسب ها