تاریخ : دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲ 17 شعبان 1445 Monday, 26 February , 2024
11

امام جمعه دهدشت: شرط موفقیت شهر پویا در همگرایی اعضای شورا و مشارکت شهروندان است/ شورای شهر نقش نظارتی در مدیریت شهری داشته باشند نه دخالتی

  • کد خبر : 4622
  • ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۱
امام جمعه دهدشت: شرط موفقیت شهر پویا در همگرایی اعضای شورا و مشارکت شهروندان است/ شورای شهر نقش نظارتی در مدیریت شهری داشته باشند نه دخالتی

امام جمعه دهدشت گفت: اعضای شورای شهر با خدمت صادقانه، همدلی و هم اندیشی برای توسعه شهر برنامه مدون داشته باشند و پاسخ اعتماد شهروندان را بدهند.

بازتاب فردا/حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر امشب در آیین تحلیف اعضای شورای ششم دهدشت اظهار داشت: از اعضای شورا انتظار می‌رود پاسخ اعتماد مردم را با اجرایی کردن وعده‌ها پاسخ دهند.

امام جمعه دهدشت با اشاره به اینکه همه امورات و مسؤولیت‌ها با دموکراسی واگذار می‌شود و این از دستاوردهای نظام اسلامی است، افزود: در پارلمان محلی مردم به اعضای شورا این اختیار را دادند که تصمیم‌گیری کنند.

 

وی با بیان اینکه خدمت به خلق الله بعد از واجبات مهمترین مستحبات بوده و گاهی واجب هم می‌شود، ادامه داد: توجه داشته باشید مسؤولیت‌ها امانت الهی و اعتباری است آنچه می‌ماند دینداری و اخلاق است.

 

امام جمعه دهدشت شرط موفقیت شهر پویا را همگرایی اعضای شورا و مشارکت شهروندان دانست و گفت: فلسفه شورا همفکری، هم اندیشی و استفاده از نظرات متفاوت است مردم هم در اداره شهر باید نقش خود را ایفا کنند و بی‌تفاوت نباشند.

 

وی برنامه محوری را از لازمه‌های شورای شهر برشمرد و تصریح کرد: اعضای شورا برای توسعه شهر برنامه مدون تدوین و طوری اجرایی کنند که در پایان دوره تغییرات در مبلمان و سیمای شهری و فرهنگ شهرنشینی ایجاد شده باشد.

 

حجت‌الاسلام وحدانی‌فر با اشاره به عوامل مزاحم در منظر شهری گفت: پیاده‌روها در تسخیر مغازه‌داران است این بی‌نظمی‌هایی که سیمای شهر را زشت کرده است باید جمع‌آوری شود.

 

وی شورای پنجم دهدشت را بی‌حاشیه توصیف کرد و خطاب به اعضای شورای شهر ششم گفت: با اتحاد و همدلی برای مردم کار کنید.نقش نظارتی در مدیریت شهری داشته باشید نه دخالتی./فارس

لینک کوتاه : https://baztabfarda.ir/?p=4622

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0