تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
0
به مناسبت هفته دولت:

افتتاح و کلنگ زنی پروژه های شهرستان چرام

  • کد خبر : 11903
  • ۰۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۷:۳۳
افتتاح و کلنگ زنی پروژه های شهرستان چرام

به گزارش بازتاب فردا: به مناسبت هفته دولت با حضور نماینده شهرستان های کهگیلویه بزرگ، معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار و تعدادی از مسئولان شهرستانی برنامه افتتاح و کلنگ زنی پروژه های عمرانی و اقتصادی شهرستان چرام انجام شد. طرح نوسازی و تجهیز مرغداری گوشتی ۱۵ هزار قطعه ای در روستای بردیان به […]

به گزارش بازتاب فردا:

به مناسبت هفته دولت با حضور نماینده شهرستان های کهگیلویه بزرگ، معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار و تعدادی از مسئولان شهرستانی برنامه افتتاح و کلنگ زنی پروژه های عمرانی و اقتصادی شهرستان چرام انجام شد.

طرح نوسازی و تجهیز مرغداری گوشتی ۱۵ هزار قطعه ای در روستای بردیان به عنوان نخستین طرح اقتصادی و به نمایندگی از چند طرح کشاورزی افتتاح افتتاح شد.

رئیس جهادکشاورزی شهرستان چرام با بیان اینکه این طرح مرغداری بیش از ۲ دهه به صورت راکد و غیر فعال که به صورت مخروبه ای تبدیل شده بود با اعتبار بیش از ۶ میلیارد تومان که ۳ میلیارد آن به صورت تسهیلات در قالب طرح جهش تولید با ظرفیت ۱۵ هزار قطعه مجددا راه اندازی شد که دان خور و آب خور این طرح مرغداری به صورت اتوماتیک است.

امیری افزود: تعداد ۸ مرغداری غیر فعال در سطح شهرستان داشتیم که توانستیم ۷ مرغداری را فعال کنیم.

افتتاح پروژه آسفالت روستای بناری به نمایندگی از ۴ طرح از دیگر پروژه های افتتاحی شهرستان بود که با حضور مسئولان شهرستان افتتاح شد.

اسماعیل پوردانش گفت: اجرای بیس و آسفالت روستای بناری به نمایندگی از ۴ روستای پیرحاجتی، شهرک بناری، دم دره بی بی رشیده و روستای فشیان از توابع  شهرستان که در مجموع با متراژ ۴۳ هزار و ۴۸۰ متر مربع بیس و آسفالت اجرا شده است.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان چرام افزود: برای این پروژه ها ۱۴۹ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

پس از آن اورژانس اجتماعی شهر چرام افتتاح شد.

افتتاح دکل ایرانسل به نمایندگی از ۷ پروژه از دیگر پروژه های افتتاحی شهرستان بود.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی شهرستان چرام گفت: مرکز ارتباطات و فناوری اطلاعات در شهرستان چرام دارای ۷ پروژه است که برای اجرای آنها ۳۳۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

ولی سعادت نشان افزود: افتتاح دکل ایرانسل در روستای دلی باریک با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال، احداث سایت جدید روستای شیخ هایبل با اعتبار ۶۵ میلیارد ریال و احداث سایت جدید روستای خیمند با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال از مهمترین این طرح ها هستند.

پروژه بهسازی و آسفالت راه روستایی دلیاسیر بطول ۲ هزار و ۵۰۰ متر و با اعتبار ۹۵ میلیارد ریال به نمایندگی از سه پروژه راهسازی روستای با اعتبار ۵۲۵ میلیارد ریال و به طول ۲۷ هزار و ۵۰۰ متر از طرح هایی بود که کلنگ آن بر زمین زده شد.

همچنین افتتاح پروژه لکه گیری و روکش آسفالت سرفاریاب – تنگ پیرزال بطول ۵ کیلومتر و با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال به نمایندگی از دو طرح بطول ۶ هزار و ۵۰۰ متر و با اعتبار ۸۲ میلیارد ریال افتتاح شد.

مدرسه شبانه روزی هاجر سرفاریاب از دیگر پروژه هایی بود که توسط مسئولان افتتاح شد که با راه اندازی این مدرسه شبانه روزی حدود ۸۰ دانش آموز دختر از ابتدای مهرماه امسال می توانند در این مدرسه شبانه روزی به تحصیل بپردازند.

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سطح استان ۶۶۲ پروژه عمرانی در استان داشتیم  که از این تعداد در شهرستان چرام تعداد ۶۶ پروژه  عمرانی کلنگ زنی و افتتاح شد و در بخش مختلف اقتصادی، عمرانی و زیرساختی قرار داشتند.

احسان عسکری افزود: در این شهرستان نیز مانند سایر شهرستان ها قافله توسعه به حرکت خود ادامه می دهد و تحولات بزرگی را ظرف چند سال آینده شاهد خواهیم بود.

وی با بیان اینکه پروژه های زیرساختی به عنوان مکمل بخش های عمل می کنند، عنوان کرد: در این پروژه هایی که در حوزه اقتصاد تعریف شده و بر معیشت مردم اثرگذار هستند و اشتغال های خوبی را به همراه دارند به نسبت گذشته شتاب خوبی گرفته و شاهد تحولات خوبی در سطح شهرستان و استان خواهیم بود.

فرماندار شهرستان کهگیلویه گفت: به مناسبت هفته امروز در شهرستان چرام تعداد ۶۶ پروژه افتتاح و کلنگ زنی شد.

سید عبدالرحمان توفیقیان با بیان اینکه از این تعداد ۵۲ پروژه افتتاح و کلنگ تعداد ۱۴ پروژه بر زمین زده شد، افزود: برای ۵۲ پروژه افتتاحی شهرستان حدود یک هزار و ۶۲۷ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی مهمترین این پروژه ها را اتمام چهارخطه کردن جاده چرام به دهدشت است که پس از ۱۲ سال این پروژه در این دولت به پایان رسید و همچنین گازرسانی به روستاهای ” دلی جی ” و ” دلی خلیفه ای “، راه اندازی اورژانس اجتماعی شهر چرام و مدرسه شبانه روزی در سرفاریاب را دانست و گفت: برای اجرای ۱۴ پروژه کلنگ زنی بیش از ۷۱۴ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.

 

لینک کوتاه : https://baztabfarda.ir/?p=11903

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
برچسب ها