تاریخ : جمعه, ۱۱ اسفند , ۱۴۰۲ 21 شعبان 1445 Friday, 1 March , 2024
11

افتتاح نمایشگاه خوشنویسی در شهر دهدشت/برگزاری نکوداشت هنرمند” صادق حاج هاشمی”

  • کد خبر : 5287
  • ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۴
افتتاح نمایشگاه خوشنویسی در شهر دهدشت/برگزاری نکوداشت هنرمند” صادق حاج هاشمی”
روز چهارشنبه( 28مهرما1400) خانه خوشنویسان با حضور مسئولین و هنرمندان در فرهنگسرای ارشاد دهدشت برگزار شد

بازتاب فردا/روز چهارشنبه( ۲۸مهرما۱۴۰۰) خانه خوشنویسان با حضور مسئولین و هنرمندان در فرهنگسرای ارشاد دهدشت برگزار شد.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه افتتاح خانه خوشنویسان و تجلیل از هنرمند “صادق حاج هاشمی” رئیس انجمن خوشنویسی بلاد شاپور در دهدشت اظهار داشت:شهرستان در عرصه های مختلف هنرمندان ممتاز زیادی دارد که برگزاری این افتتاحیه،اتفاقی میمون و مبارک است.
کاظمی جو بیان داشت: با افتتاح خانه خوشنویسی،شهرستان میتواند میزبان جشنواره های مختلف منطقه ای و ملی و همچنین برگزاری کارگاه های آموزشی را در صدر برنامه های فرهنگی هنری قرار دهد.
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه یا تاسیس و راه اندازی خانه خوشنویسی و مواردی از این قبیل گفت:وقتی که مسئولین در این مکان ها شرکت کنند و اثار هنرمندان را ببینند باعث برقراری ارتباط می شود و به درکی متفاوتی از مسائل فرهنگی و هنری می رسند که قطعا نسبت به خرید آثار هنرمندان چه شخصی و چه برای ادارات،نهاد ها و سازمان ها باشد اقدام می کنند.

فرماندار نیز اظهار داشت:کهگیلویه میتواند در حوزه هنر و ورزش سریعتر از صنعت و معدن پیشرفت کند چرا که هنر یکی از پتانسیل ها و پیشران های شتاب دهنده و توسعه درون زای کهگیلویه است.

دارا کریمی نژاد با اشاره به پیوست فرهنگی در شهرستان کهگیلویه گفت:خوشحالم که با تصویب این پیوست های فرهنگی از قِبَل ،پروژه های عمرانی، پتروشیمی ها،سدها و همچین بنیاد علوی کمک به فرهنگ و هنر شود و همچنین ریلی را برای دیگران ایجاد کردیم.

ایمان داورپناه،عضو شورای شهر دهدشت و انجمن خوشنویسان بلادشاپور هم از ارج نهادن مسوولان و مردم به هنر و نکوداشت هنرمند “صادق حاج هاشمی”قدردانی کرد و هنر را سرمایه ای ارزشمند و نشانه ای ماندگار در گوهر وجود آدمی در تمامی ابعاد عنوان کرد و گفت:هنر را به دید یک سرمایه وزین و نشانه نگاه کنید چرا که انسان ها را به نشانه ها می شناسند.
به گزارش بازتاب فردا،در این آئین مقام هنرمند “صادق حاج هاشمی”رییس انجمن خوشنویسی بلادشاپور ارج نهاده شد و نمایشگاه آثار وی نیز در خانه خوشنویسی دهدشت برگزار شد.

 

گزارش:حمیده تابش نژاد

لینک کوتاه : https://baztabfarda.ir/?p=5287

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0