تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
3

ابراز نگرانی استاندار از وضعیت جذب اعتبارات/استاندار: مدیران ناتوان کنار گذاشته شوند

  • کد خبر : 8267
  • ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۲
ابراز نگرانی استاندار از وضعیت جذب اعتبارات/استاندار: مدیران ناتوان کنار گذاشته شوند
استاندار کهگیلویه و بویراحمد از وضعیت جذب نشدن ۴۲۶ میلیارد تومان اعتبارات نقد و ۲۷۱میلیارد تومان اعتبارات اسناد خزانه این استان و احتمال برگشت اعتبارات ابراز نگرانی کرد.

به گزارش“بازتاب فردا” از یاسوج ،سید علی احمد زاده روز چهارشنبه ۲۵ خرداد ماه ۱۴۰۱ در نشست شورای برنامه ریزی استان افزود: توجیهات مدیران قابل قبول نیست اعتبارات استان باید جذب شود مردم استان با مشکلات دست و پنجه نرم می کنند و وضعیت استان اسفبار است و نباید اعتبارات برگشت بخورد.

 

وی اظهار کرد : اگر مدیری نمی تواند به استانداری اعلام شود و در صورتی که توان ندارید مسئولیت را نمی توانید انجام دهید کنار بروید و به یک نفر دیگر مسئولیت واگذار کنید.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد : زنان باردار بعلت نبود راه مناسب بچه‌شان سقط می شود بعد اعتبارات ما هنوز جذب نشده است.

 

احمد زاده تصریح کرد : بیش از ۳۰۰ مدرسه استان سرویس بهداشتی ندارد بعد اعتبارات در حال برگشت است.

 

وی این اتمام حجت است با مدیران که برای جذب اعتبارات جذب نشده سریع اقدام کنند، ادامه داد : مدیران پاسخگوی برگشت پول و اعتبارت استان هستند و با کس دیگری کار ندارم.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد : برگشت اعتبارات و پول از هیچ مدیری قابل قبول نیست، وضعیت برخی دستگاه‌ها در زمینه جذب نکردن اعتبارات نگران کننده است.

 

احمد زاده تاکید کرد : در حالی که در بسیاری از روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد با تنش آبی مواجهند ۲۱۲ میلیارد تومان اعتبار شرکت آب و فاضلاب استان با توجه به یک ماه مانده به اتمام سال مالی جذب نشده است.

 

علی شهابی نسب، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت : از ۸۶۰ میلیارد تومان اعتبارات نقد تملک دارایی های سرمایه ای مربوط به ۹ دستگاه اجرایی استان، ۴۳۳ میلیارد تومان جذب شده و ۴۲۶ میلیارد و ۹۷۹ میلیون تومان هنوز جذب نشده در حالی که یک ماه تا پایان سال مالی باقی مانده است.

 

وی افزود: این میزان اعتبارات جذب نشده که احتمال برگشت آنها وجود دارد مربوط به دستگاه‌های گردشگری با پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، علوم پزشکی با ۳۹ میلیارد تومان، نوسازی مدارس با ۴۷ میلیارد تومان، ورزش و جوانان با ۱۵ میلیارد تومان، امور عشایر با سه میلیارد تومان، جهادکشاورزی با ۱۹ میلیارد تومان، آب و فاضلاب ۲۱۲ میلیارد تومان، راهداری با ۸۴ میلیارد تومان و آب منطقه ای با ۴۹۸ میلیون تومان بوده است.

 

شهابی نسب اظهار کرد : همچنین از مجموع ۷۰۶ میلیارد تومان اعتبارات اسناد خزانه استان که با ۸۲ دستگاه استان موافقت‌نامه مبادله شده تاکنون ۴۳۴ میلیارد تومان از این میزان جذب شده و ۲۷۱ میلیارد تومان جذب نشده است و در صورت جذب نشدن از سوی دستگاه‌های متولی، احتمال برگشت وجود دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: بودجه استان در سال ۱۴۰۱ چند روز است که ابلاغ شده و اکنون همکاران ما در حال تقسیم اعتبارات به صورت شهرستانی و بر اساس فصول هستند.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد : سه شورای برنامه ریزی هفته آینده برگزار می‌شود که آن جلسه با حضور نمایندگان مردم در مجلس است چرا که نمایندگان به عنوان ناظرین تقسیم اعتبارات هستند همچنین نظرات استاندار و معاونین استاندار مدنظر قرار خواهد گرفت.

 

شهابی نسب ادامه داد : در آن جلسه باید همه فرمانداران و مسئولان حضور داشته باشند تا در جریان وضعیت اعتبارات قرار بگیرند لازم است که کمیته برنامه‌ریزی شهرستانی دو هفته بعد برگزار شده و مبادله موافقتنامه‌ها صورت گیرد همچنین ممکن است تخصیص اعتبارات هرچه سریع تر صورت گیرد که لازم است دستگاه‌ها و مسئولان آن ها پای کار باشند./ایسنا

لینک کوتاه : https://baztabfarda.ir/?p=8267

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
برچسب ها