تاریخ : سه شنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۲ 12 ربيع أول 1445 Tuesday, 26 September , 2023
8

چالش ها و مشکلات عشایر کهگیلویه/احتمال تلف شدن دام ها بدلیل نبود جاده برای کوچ

  • کد خبر : 6456
  • ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۶:۰۶
چالش ها و مشکلات عشایر کهگیلویه/احتمال تلف شدن دام ها بدلیل نبود جاده برای کوچ
حدود یک ماه از کوچ عشایر بوای سفلی از توابع دهستان حومه غربی بخش مرکزی کهگیلویه می گذرد ولی متاسفانه بدیل نبود جاده همچنان بلاتکلیف کوچ مانده اند. 

وقتی بدلیل بدقولی ها عشایر از کوچ محروم ماندند

بازتاب فردا/عشایر منطقه زیر گچ بوا از توابع حومه غربی علاوه بر آنکه با مشکلاتی همچون مسایل اقتصادی و حوادث طبیعی از جمله خشکسالی دست به گریبان هستند از تاثیرات کرونا و مشکلات خوراک دام و جاده ارتباطی نیر آسیب دیده اند.

«امام خمینی( ره) عشایر را ذخایر انقلاب نامید»

عشایری که ۱۰ درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهند و شبانه روز در تکاپو هستند و با سرما و گرمای روزگار بخوبی اشنا هستند تا بخشی از مواد لبنی و گوشتی شهرستان را تولید کنند و در یک کلام عشایر همچنان با تمامی موانع و چالش هاباصلابت و استوار ایستاده و به این انقلاب و نظام خدمت می‌کنند.

به گزارش بازتاب فردا: حدود یک ماه از کوچ عشایر بوای سفلی از توابع دهستان حومه غربی بخش مرکزی کهگیلویه می گذرد ولی متاسفانه بدیل نبود جاده همچنان بلاتکلیف کوچ مانده اند.

طی گزارش های مداوم عشایر این منطقه و با توجه به اینکه عشایر باید حدود ۲۵ روز پیش به وردهای زمستانه زیر گچ کوچ می کردند ولی متاسفانه جاده ارتباطی وردها (محل اسکان عشایر در هنگام قشلاق و ییلاق) بر اثر بارندگی ریزش کرده و عشایر هم توان بازگشایی جاده را ندارند.

به گزارش پایگاه خبری بازتاب فردا: متاسفانه حدود ۲۵ روز از جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان کهگیلویه می گذرد و طبق قولی که رییس امور عشایر شهرستان برای بازگشایی این جاده داده اند و هیچ نتیجه ای حاصل نشد

در طی این مدت طی تماس تلفنی خبرنگار این پایگاه خبری با سید خداداد اجتهادی و همچنین پیگیری از طریق دفتر نماینده شهرستان با امور عشایر شهرستان و استان و تذکر فرماندار متاسفانه هنوز این عشایر در بلاتکلیفی و سرما و نبود علوفه با مشکلات دست و پنجه نرم می کنند.

گزارش:علی اصغر حسن پور

لینک کوتاه : http://baztabfarda.ir/?p=6456

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0