تاریخ : چهارشنبه, ۵ مهر , ۱۴۰۲ 13 ربيع أول 1445 Wednesday, 27 September , 2023
9
در نشست کمیته برنامه و بودجه شهرستان کهگیلویه مطرح شد؛

فرماندار کهگیلویه:مدیران برای جذب اعتبار اداره خود چانه زنی کنند/شهابی نسب: رشد اعتبارات ۷۷ درصد است/نماینده کهگیلویه بزرگ: بزودی کلنگ بیمارستان ۱۰۰ تختوابی در دهدشت به زمین زده میشود/تصاویر

  • کد خبر : 3376
  • ۱۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۱
فرماندار کهگیلویه:مدیران برای جذب اعتبار اداره خود چانه زنی کنند/شهابی نسب: رشد اعتبارات ۷۷ درصد است/نماینده کهگیلویه بزرگ: بزودی کلنگ بیمارستان ۱۰۰ تختوابی در دهدشت به زمین زده میشود/تصاویر

عصرروز شنبه (۱۲تیرماه ۱۴۰۰)کمیته برنامه و بودجه شهرستان کهگیلویه با حضور نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی،رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد،اعضای شورای تامین ،اعضای شورای اداری شهرستان کهگیلویه و جمعی از مدیران کل استانی در سالن شهید زکی زاده فرمانداری شهر دهدشت برگزار شد.

بازتاب فردا/به گزارش خبرنگار بازتاب فردا: عصرروز شنبه (۱۲تیرماه ۱۴۰۰)کمیته برنامه و بودجه شهرستان کهگیلویه با حضور نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی،رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد،اعضای شورای تامین ،اعضای شورای اداری شهرستان کهگیلویه و جمعی از مدیران کل استانی در سالن شهید زکی زاده فرمانداری شهر دهدشت برگزار شد.

 

فرماندار کهگیلویه در این جلسه با اشاره به افزایش بودجه در شهرستان اظهار داشت: اعتبارات سال گذشته ۷۲ میلیارد تومان بوده که در سال ۱۴۰۰ این رقم به ۱۳۲میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

دارا کریمی نژاد گفت: بی انصافی است اگر نگوییم افزایش بودجه در دولت تدبیر و امید رقم خورده است.

 

فرماندار کهگیلویه اضافه کرد؛ مدیران موفق مدیرانی هستند که برای جذب اعتبار اداره مورد نظر خود چانه زنی می کنند.

 

وی با بیان اینکه برای تامین اعتبارات مورد نیاز شهرستان نباید بیکار بشینیم افزود: با تلاش شبانه روزی و چانه زنی این حق را دریافت کنید.

 

علی شهابی نسب رییس سازمان برنامه و بودجه استان نیز در این نشست اظهار داشت: در جلسه برنامه ریزی استان ۷۶۲ میلیارد تومان از منابع مختلف استانی، ۳% نفتی اعتبارات آب، راه روستایی، ورزش، توزیع متوازن ملی استانی و… بین شهرستان های ۹ گانه توزیع شد.

 

شهابی رشد اعتبارات را ۵۶ درصد عنوان کرد و افزود: این افزایش در مجلس به ۷۷ درصد رسیده است.

 

وی گفت:اعتبارات بر اساس یکسری شاخص ها رشد ویژه‌ای را دریافت کرده‌اند.

شهابی با بیان اینکه جمعیت و وسعت استان کمتر از یک درصد است گفت: اعتبارات ما در جدول نزدیک به ۲/۷ است و اگر قرار بر جمعیت بود باید یک درصد باشد.

 

وی تصریح کرد؛ استان کهگیلویه و بویراحمد در جدول بودجه در بین ۳۱ استان کشور به لحاظ جایگاه اعتبارات در ردیف ۱۸ تا ۱۹ قرار دارد.

 

رئیس برنامه و بودجه استان نفت خیز بودن گچساران و بهمئی و توسعه نیافتگی استان را از علت‌های افزایش اعتبارات دانست و گفت: از توازن ملی و استانی مبلغی بالاتر از ۷۰۰ میلیارد تومان اختصاص داده شده است.

 

شهابی گفت: در قانون بودجه برای طرح های ملی و ملی استانی و شهرستان کهگیلویه ۲۶۶ میلیارد تومان اعتبار مصوب داریم و از جمله این مصوبات به جاده پاتاوه به دهدشت ۸۰ میلیارد تومان، سد صیدون ۲میلیارد تومان، آبرسانی به چهار شهر قریب به ۶۷میلیارد تومان، ۲۶ میلیارد تومان برای فاضلاب دهدشت و تامین آب غرب به دهدشت، ۷۲ میلیارد تومان و… اشاره کرد.

وی خاطر نشان کرد: با تلاش نمایندگان استان ۵۰۰ میلیارد تومان هم تحت عنوان محرومیت زدایی داریم که بر اساس شاخص ها توزیع می شود.

وی رشد اعتبارات را در سال ۱۴۰۰ بی سابقه عنوان کرد.

شهابی نسب اولویت استان را پروژه های نیمه تمام بالای ۷۵ درصد پیشرفت، جهش تولید و اقتصادمقاومتی دانست و گفت: از خرد شدن اعتبارات جلوگیری شود.

وی اضافه کرد؛ اعتبارات را ریز و قطره چکانی می‌کنیم و به هیچ جایی نمی رسند و پروژه ها ناتمام می مانند لذا از مدیران میخواهم که پروژه ها را رصد و بر کیفیت عمرانی نظارت کنند.

 

سید محمد موحد نماینده کهگیلویه، چرام، بهمئی و لنده در کمیته برنامه ریزی شهرستان اظهار داشت: توسعه شهرستان در گرو همدلی و وحدت همه جانبه مسئولان است.

موحدگفت: بر این باورم که ید واحد شویم و از بیهوده اندیشیدن بیرون بیاییم و این ید واحد را در کارها، عملکرد و در حوزه های مختلف شهرستان به منصه ظهور برسانیم تا کارها پیشرفت کنند.

 

نماینده مردم کهگیلویه در مجلس گفت:خارج از آن چیزی که در لایحه بودجه ابلاغ شده، اعتباراتی که به بهداشت و درمان در طی این هفت ماه داده شده است در تاریخ کهگیلویه سابقه نداشته است.

 

وی گفت: در یک سال اخیر علاوه بر بودجه حوزه ورزش ۲۰ میلیارد تومان از یک وزارتخانه دیگر به ورزش اختصاص یافت که بی سابقه بوده است.

 

موحد با بیان اینکه برای احداث بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی دهدشت بالای ۲۰۰ ساعت رایزنی داشته ام گفت: برای حقوق از دست رفته مردم حوزه انتخابیه خود از هیچ تلاشی فرو گذار نیستم.

وی احداث این بیمارستان را حق حوزه انتخابیه خود دانست و گفت: اینکه در استان ۱۳ بیمارستان وجود دارد و در کهگیلویه که جمعیتی بالغ بر ۳۰۰هزار نفر دارد و تنها یک بیمارستان که باید چهار شهرستان را پوشش دهد برایم قابل قبول نیست و بزودی  طی تفاهم نامه ای که امضا شده کلنگ بیمارستان یکصد تختخوابی دهدشت به زمین زده میشـود.

 

در ادامه این جلسه تنش بین مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دهدشت و رییس برنامه بودجه استان بالا گرفت.

کاظمی جو رییس اداره ارشاد از اختصاص بودجه تعلق گرفته به یکی از پروژه های اداره فرهنگ (سالن پلاتو) بشدت انتقاد کرد و گفت:شما تاکید بر خرد نکردن بودجه ها دارید ولی اختصاص این بودجه کم و ریز خود عین پارادوکس است.

وی گفت:می دانم که امکان جابجایی بودجه وجود ندارد اما به جدیت می گویم این ۹۰میلیون تومان پروژه پلاتو را به اداره اوقاف اختصاص دهید تا رقمش رُند شود.

شهابی نسب گفت:بودجه را بر اساس شاخص توزیع می کنیم و تمام استان برای من یکسان است

وی ابراز کرد؛ از روند پیشرفت پروژه اگر ۶۰ درصد است گزارش ارائه دهید تا ما تامین اعتبار کنیم.

شهابی نسب به لحن تند کاظمی جو اشاره کرد و گفت:از شما بعنوان متولی فرهنگ انتظار می رود آرامتر صحبت کنید و فرهنگ گفتگو را به ما که اقتصادی هستیم اموزش دهید.

در ادامه کاظمی جو گفت:بعنوان رییس برنامه و بودجه از اجرای این پروژه در شهرستان خبر ندارید و بجای شعار در حوزه فرهنگ نگاهی به اعتبارات فرهنگ داشته باشید.

 

در پایان فرماندار کهگیلویه با تایید سخنان کاظمی جو گفت: اما اعتبارات حوزه فرهنگ نسبت به سال گذشته ده درصد رشد داشته است و به این تنش پایان داد.

نویسنده:حمیده تابش نژاد

لینک کوتاه : http://baztabfarda.ir/?p=3376
  • ارسال توسط :
  • دیدگاه‌ها برای فرماندار کهگیلویه:مدیران برای جذب اعتبار اداره خود چانه زنی کنند/شهابی نسب: رشد اعتبارات ۷۷ درصد است/نماینده کهگیلویه بزرگ: بزودی کلنگ بیمارستان ۱۰۰ تختوابی در دهدشت به زمین زده میشود/تصاویر بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.