تاریخ : چهارشنبه, ۱۹ مرداد , ۱۴۰۱ 13 محرم 1444 Wednesday, 10 August , 2022
2
رئیس اتاق اصناف کهگیلویه:

عملیات احداث نخستین شهرک صنفی کشور در دهدشت آغاز می شود

  • کد خبر : 8734
  • ۰۸ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۵
عملیات احداث نخستین شهرک صنفی کشور در دهدشت آغاز می شود
رئیس اتاق اصناف کهگیلویه ازآغاز بکار عملیات احداث نخستین شهرک صنفی درکشور خبر داد وگفت: در تقاطع جاده دهدشت-پاتاوه ۲۷٠واحد قطعه بندی وخدمات ان انجام و ساخت این واحدها بزودی اغاز و صنوف الاینده از سطح شهر خارج میشوند.

بازتاب فردا/عین‌الله اخوان روز چهارشنبه در نشستی خبری اظهار داشت:بیش از هشت هزار واحد صنفی در سه شهرستان کهگیلویه، لنده و چرام در حوزه های مختلف فعالیت می کنند.

وی افزود:یکی از علل افزایش و متغیر بودن قیمت کالاها عدم گزارش دهی مردم است.

رییس اتاق اصناف کهگیلویه گفت: در این بازرسی ها ۷۱ متخلف صنفی شناسایی و ۱۶ واحد صنفی پلمب شد و مبالغ جریمه تا سقف ۴۸ میلیون تومان را هم داشتیم و برای جریمه متخلفین سیاسی کاری و قوم گرایی نمیکنیم.

اخوان مبلغ ریالی جرایم صنف های متخلف را ۸۰۹ میلیون ریال براورد کرد.

اخوان تصریح کرد: برای خدمات رسانی بهتر به متقاضیان در سه شهرستان و هشت بخش واحد اتاق اصناف راه اندازی شده است.

وی از بازرسی ۶ هزار و ۵۸۸ واحد صنفی در سال جاری خبر داد و گفت: در این بازدید ها ۷۱ واحد متخلف شناسایی و به تعزیرات حکومتی به منظور رسیدگی به جرائم شان معرفی شدند.

اخوان اضافه کرد: با راه اندازی اتاق اصناف در بخش های مختلف علاوه بر نظارت مستمر بر بازار صدور پروانه کسب در کمترین زمان ممکن صدور خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اتاق اصناف یک موسسه غیر انتفاعی و خودگردان است گفت: اتاق اصناف کهگیلویه یکی از بروزترین ادارات در پرداخت حقوق پرسنل خود است.

وی برگزاری انتخابات را شفاف اعلام کرد و گفت:اتاق اصناف دردولت موسسه غیرانتفاعی وخودگردان است که از واحدهای صنفی تشکیل میشود و انتخابات هراتحادیه ای به صورت الکترونیک جداگانه برگزار میشود.

وی بابیان اینکه انجام کار دراتحادیه ها افتخاری هست تاکید کرد: اعضای واحدهای صنفی به شرط دارا بودن شرایط منعی برای ثبت نام ندارند.

اخوان گریزی به مدیریت بیست ساله خود نیز زد و گفت: اتاق اصناف کهگیلویه برند کشوری است و باافتخار اعلام می کنم در هر نشستی در سطح ملی بعنوان خادم مردم حرفی برای گفتن داریم و در سطح کشور اتاق اصناف کهگیلویه جایگاه ممتازی دارد.

وی تاکید کرد: خدمتگزاری در راس اتاق اصناف با این سابقه لطف همه اتحادیه هاست.

اخوان گفت: همواره تعامل با ائمه جمعه و فرمانداران سالیان مختلف را سرلوحه کارم قرار داده ام و هیچ وقت نگاه مادی به این جایگاه نداشته و ندارم.

عین الله اخوان منتقدان خود را عاملی برای موفقیت خود برشمرد و گفت: اگر موفقیتی هست نتیجه این بوده که همواره در اتاق اصناف «ما بودیم ومن نبودم»!

وی تصریح کرد: حوزه کاری درسطح سه شهرستان وسیع است اما کارکنان ما محدود هستند ودر۱۵سال اخیر نیز هیچ نیرویی استخدام نشده است.

وی شرایط استخدام را براساس شرایط استخدامی وکمیسیون نظارت عنوان کرد وی گفت: ازخانواده من کسی کارمند رسمی نیست و دستگاه های نظارتی می توانند بررسی کنند.

اخوان اتاق اصناف را محلی برای همه سلایق به دور از مرزبندی طایفه ای و سیاسی برشمرد و گفت: حساب برخی مغرضان را که شایعات بی اساس منتشر می کنند به خدا واگذار می کنم.

رئیس اتاق اصناف کهگیلویه گام دیگر این مجموعه را آغاز بکار عملیات احداث نخستین شهرک صنفی درکشور عنوان کرد وگفت: در تقاطع جاده دهدشت-پاتاوه ۲۷٠واحد قطعه بندی وخدمات ان انجام و ساخت این واحدها بزودی اغاز و صنوف الاینده از سطح شهر خارج میشوند.

وی از پیگیری فرماندار و بخشدارمرکزی،اداره های صمت،منابع طبیعی، اموراراضی، راهداری وجهادکشاورزی قدردانی و از اغاز عملیات این شهرک در هفته آینده خبرداد.

اخوان به روز پرداخت کردن حقوق پرسنل و دریافت کمترین وصولی بابت عضویت وبیشترین بهره برداری را دیگر شاخصه های اتاق اصناف کهگیلویه عنوان کرد.

عین الله اخوان اظهارداشت: دردولت مردمی آیت الله رییسی تسهیل در صدور پروانه کسب و رفع کاغذبازی در اولویت قرار داده شده وحتی در دوساعت پروانه صادرکردیم که برخی صنوف که مجوز شبکه بهداشت واماکن را نیازدارند این زمان بیشتر و مقداری زمان براست.

وی به برخی نقدها در زمینه عضویت و ریاست برخی افراد در اتحادیه که فاقد بروانه کسب ان اتحادیه باشند نیز پاسخ داد و گفت: چنین چیزی امکان ندارد و قانون جلوی چنین تخلفاتی را بسته است.

نامزدی برخی افراد در دو دوره متوالی و چهار دوره متناوب دیگر نقد روزهای اخیر به اتاق اصناف بود که اخوان تاکید کرد: قانونی که مجلس وضع و شورای محترم نگهبان تایید کرده و راه را برای معتمدان و افراد حقیقی و حقوقی باز گذاشته نمی توان در دهدشت با سلیقه برخی افراد تغییر داد و جابجایی در دو اتحادیه با دارا بودن پروانه کسب مربوط به آن اتحادیه ها و یا پس از ادغام دو اتحادیه هیچ ممنوعیتی ندارد و امیدوارم افراد بااطلاع کامل موضوعی را بیان و اطلاع رسانی کنند و به شایعات بی اساس دامن نزنند.

به گزارش بازتاب فردا: اخوان با اشاره به شماره تلفن رسیدگی به تخلفات صنفی گفت: همشهریان عزیز می توانند با تماس با شماره ۱۲۴ تخلفات صنفی را گزارش دهند تا شاهد رضایتمندی و ثبات در بازار باشیم.

گزارش:حمیده تابش نژاد

لینک کوتاه : http://baztabfarda.ir/?p=8734
  • ارسال توسط :
  • دیدگاه‌ها برای عملیات احداث نخستین شهرک صنفی کشور در دهدشت آغاز می شود بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.