تاریخ : چهارشنبه, ۱۹ مرداد , ۱۴۰۱ 13 محرم 1444 Wednesday, 10 August , 2022
1
در نشست مطالبه گری امام جمعه دهدشت از رییس مجلس شورای اسلامی مطرح شد:

سد آبریز احداث شود/پمپاژ آب از رود سمه اقتصاد دیشموک را شکوفا می کند/پتروشیمی ها به پیوست های فرهنگی توجه داشته باشند

  • کد خبر : 8909
  • ۱۴ تیر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۲
سد آبریز احداث شود/پمپاژ آب از رود سمه اقتصاد دیشموک را شکوفا می کند/پتروشیمی ها به پیوست های فرهنگی توجه داشته باشند
امام جمعه دهدشت در سفر رییس مجلس شورای اسلامی به شهرستان کهگیلویه، صدای مردم بود و مطالبه مردم این شهرستان را به سمع محمد باقر قالیباف رساند و خواستار احداث سد ابریز و پمپاژ رود سمه جهت شکوفایی اقتصادی این مناطق شد .

بازتاب فردا /به گزارش بازتاب فردا: امام جمعه دهدشت در سفر رییس مجلس شورای اسلامی به شهرستان کهگیلویه، صدای مردم بود و مطالبه مردم این شهرستان را به سمع محمد باقر قالیباف رساند و خواستار احداث سد ابریز و پمپاژ رود سمه جهت شکوفایی اقتصادی این مناطق شد .

حجت الاسلام وحدانی دراین نشست اظهار داشت:امروز به کهگیلویه ای تشریف اوردید که سرزمین گنج و رنج است.

وی با بیان اینکه حدود ده درصد اب کشور از استان کهگیلویه و بویراحمد سرچشمه می گیرد افزود: سه سد مهم چم شیر،مارون و کوثر، در استان است که آب از سد کوثر در ۲۰کیلومتری دهدشت تا ۸۰۰ کیلومتری بندر لنگه میرود اما روستاهای کنار این سد اب ندارند.

وی عنوان کرد: سد مارون یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون متر مکعب آب سرچشمه می گیرد و یک میلیارد و ۱۹۵ میلیون متر مکعب اب جهت کشاورزی برداشت می شود.

امام جمعه دهدشت بیان داشت: وقتی میگوییم ابریز یعنی برکه ۱۳۵ میلیون متر مکعبی ایجاد شود و بجای اینکه مردم و جوانان برای کارگری به عسلویه با مشکلات خاصی روبرو شوند همین آب را برای کشاورزی محیا کنند تا مشکلات عدیده ایجاد نشود.

وی با تاکید بر پمپاژ آب رودخانه سمه برای مناطق دیشموک گفت: با دستور پمپاژ رود سمه اقتصاد دیشموک بلکه مسیله اقتصاد کهگیلویه حل میشود.

حجت الاسلام وحدانی مسئله آب و خاک کهگیلویه را یاداور شد و گفت: مصداق بارز و واقعی این مسئله، آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم وجود همین سه سد در استان است که اجازه برداشت نداریم.

وی با درخواست از رییس مجلس شورای اسلامی ابراز کرد:به مردمی که از صبح به هنگام طلوع آفتاب در گرما ایستاده اند سد ابریز و پمپاژ رود سمه را قول بدهید.

وی تصریح کرد: حل این مسایل است که اقتصاد را شکوفاو مشکلات مردم را حل می کند.

وی یکی از فرصت های کریدور پاتاوه _دهدشت را صادرات صیفی جات منطقه کمتر از ۴۸ ساعت به کشورهای حوزه خلیج فارس عنوان کرد.

خطیب نماز جمعه دهدشت با اشاره به انتظارمردم برای ورود رییس مجلس به کهگیلویه گفت:توقع داریم که به این ظرفیت بسیار خوبی که وجود دارد توجه داشته باشید چرا که همه هم و غم این مردم اب و کشاورزی است، ابی که داریم و اجازه برداشت نداریم.

وحدانی فر رعایت نکردن پیوست های فرهنگی در پروژه ها را متذکر شد و گفت :پیوست های فرهنگی ایجاد نمی شود و توقع داریم که پتروشیمی ها مسایل فرهنگی، اجتماعی و پیوست ها را مهم بشمارد.

لینک کوتاه : http://baztabfarda.ir/?p=8909
  • ارسال توسط :
  • دیدگاه‌ها برای سد آبریز احداث شود/پمپاژ آب از رود سمه اقتصاد دیشموک را شکوفا می کند/پتروشیمی ها به پیوست های فرهنگی توجه داشته باشند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.