تاریخ : چهارشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۲ 17 جماد أول 1445 Wednesday, 29 November , 2023
6
معاون عمرانی استاندار:

استان کهگیلویه و بویراحمد به کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل شده است /رفع نقاط حادثه خیز کمربندی یاسوج _سمیرم / پل سوم بشار تا ۳ ماه آینده زیر بار ترافیک می رود/ تخصیص ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار به محور ۴ خطه یاسوج _شیراز

  • کد خبر : 4555
  • ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۱
استان کهگیلویه و بویراحمد به کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل شده است /رفع نقاط حادثه خیز کمربندی یاسوج _سمیرم / پل سوم بشار تا ۳ ماه آینده زیر بار ترافیک می رود/ تخصیص ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار به محور ۴ خطه یاسوج _شیراز

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، گفت: به‌ صورت مستمر اجرای تمامی پروژه‌ های عمرانی در استان رصد و پیگیری می‌ شود.

بازتاب فردا/معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، گفت: به‌ صورت مستمر اجرای تمامی پروژه‌ های عمرانی در استان رصد و پیگیری می‌ شود.

کیامرث حاجی زاده در حاشیه بازدید از برخی پروژه های عمرانی مرکز استان و در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: پیرو گزارشی که روز گذشته در شورای برنامه ریزی استان ارائه شد در حوزه عمران و دستگاه های زیرساخت سه حوزه ( آب، راه و شهرسازی و راهداری) بنا به تاکید استاندار در اولویت کاری ما قرار دارند.

 

وی با اشاره به اینکه خیلی از پروژه های ما در حوزه راه و آب فعال نبودند، عنوان کرد: در ۲ ساله اخیر که استاندار به جد پای کار بودند و و با عمده پیگیری هایی که شد همچنین با تعاملی که در استان به وجود آوردیم و ارتباطاتی که با حمایت استاندار در مرکز و استان داشتیم توانستیم یک حرکت جدی در بحث فعال سازی پروژه های عمرانی و زیرساختی به ویژه آن چیزی که اولویت ما بوده در بحث راه، آب، ساماندهی ورودی شهرها

و زیرساخت های شهری ایجاد کنیم.

حاجی زاده به تاکید بر اینکه حوزه راه و شهرسازی یکی از بخش های است که پروژه های مهمی دارد، ابراز کرد: اکثر پروژه ها به علت مشکلاتی که پیمانکاران داشتند اعم از مشکلات مالی، معارضین و… در تمام استان یا فعال نبوده یا نیمه فعال بودند که با برنامه ریزی های خوبی که انجام شد‌ هر ۴قطعه پروژه یاسوج_ شیراز فعال است.

 

وی،افزود: این پروژه اخیرا فعال شده است چرا که پیمانکاران قبلی به علت مشکلاتی خلع ید شدند و امسال برای ۱۴ کیلومتر باقی مانده ۴ پیمانکار مشخص شده است.

حاجی زاده با بیان اینکه حدود ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی برای این محور در نظر گرفته شده است، افزود: این پروژه در ۲ قطعه ۴ کیلومتری و ۲ قطعه ۳ کیلومتری در حال اجرا است.

معاون عمرانی استاندار، اظهار داشت: پیمانکاران این محور فعال بوده و معارضات اجتماعی وجود دارد که تمام تلاش خود را برای رفع آن به کار می گیریم.

وی، بیان کرد: سعی می شود از محل اعتبارات ملی و تملک برای رفع مشکلات مالی پروژه کمک بگیریم‌ تا پروژه همچنان فعال باشد.

 

حاجی زاده با اشاره به بازدید از محور کمربندی یاسوج به سمیرم ،عنوان کرد: این پروژه تنها در ۵۰ روز فعال شده است که تاکنون پیشرفت خوبی را شاهد بودیم.

وی با اشاره به اینکه محور کمربندی یاسوج به سمیرم سال های زیادی غیر فعال بود، گفت: در کمیسیون ایمنی راه ها گزارشی در خصوص حادثه خیز بودن این محور ارائه دادم که ۱۱.۵ درصد تلفات انسانی استان مربوط به این حوزه است.

 

حاجی زاده، ابراز کرد: با پیگیری در تهران و هماهنگی استاندار، رحمانی مدیرکل بودجه راه و ترابری در سازمان برنامه و بودجه سنگ تمام گذاشت و نه تنها توانستیم نقدینگی را بگیریم بلکه

اعتبار را مصوب کردیم و بخش زیادی از مطالبات پیمانکاران قبلی و فعلی پرداخت شد‌.

معاون عمرانی استاندار، عنوان کرد: پروژه به سرعت پیش می رود و معارضات کوچک نیز حل شده است.

 

وی، گفت: ظرف ۳ ماه آینده از پلیس راه یاسوج _اصفهان تا پل مختار تمام می شود و زیرسازی مابقی نیز آغاز می شود.

حاجی زاده، گفت: سعی می کنیم پروژه علی رغم اینکه ۳ ساله است سریع تر به بهره برداری برسد و مشکلات مردم در این خصوص رفع شود.

وی همچنین در بازدید از پل سوم بشار، اظهار داشت: این پروژه غیر فعال بود که با پیگیری های انجام شده و چندین نشست با راه و شهرسازی و پیمانکار مقداری اعتبار برای آن تامین شد.

حاجی زاده، خاطرنشان کرد: بیش از ۷۰ درصد تیرهای پل تولید شده است و قول دادند ظرف ۳ ماه آینده این پروژه را به سرانجام برسانند.

وی، ابراز کرد: پل چهارم که هم در حوزه شهرداری است امروز تیرهای مانده از کارخانه سازنده در قزوین به سمت استان حمل شده است.

حاجی زاده در بخش دیگری از سخنانش، عنوان کرد: هفته آینده بازدیدی از پروژه های شهری نیز انجام می شود.

وی، بیان کرد: قطعا باتوجه به تاکید استاندار و مصمم بودن بنده و همکارانم، مدیران دستگاه های زیرساخت را در همه حوزه ها مکلف کردیم تا زمانی که هستیم به جد پیگیر باشند.

حاجی زاده، تاکید کرد: استان به یک کارگاه پروژه های زیرساختی و عمرانی تبدیل شده است و هرجای استان نگاه می کنید پروژه های حوزه راه، آب، سدسازی و …فعال هستند.

وی، اظهار داشت: یک همت و اراده ای در استان به وجود آمده است تا این پروژه ها به سرانجام برسند.

گفتنی است عیسی شهامت مدیرکل دفتر شهری و امور شوراهای کهگیلویه و بویراحمد، علی شهابی نسب رئیس سازمان مديريت و برنامه‌ ريزی استان، پژمان نیک اقبالی مدیرکل راه و شهرسازی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی حاجی زاده را در این بازدیدها همراهی کردند.

لینک کوتاه : http://baztabfarda.ir/?p=4555
  • ارسال توسط :
  • دیدگاه‌ها برای استان کهگیلویه و بویراحمد به کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل شده است /رفع نقاط حادثه خیز کمربندی یاسوج _سمیرم / پل سوم بشار تا ۳ ماه آینده زیر بار ترافیک می رود/ تخصیص ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار به محور ۴ خطه یاسوج _شیراز بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.